OTA kantaa sähkönsiirron hinnasta !

Nyt kannattaisi yrittää vaikuttaa yhdessä sähkönsiirron mielivaltaiseen hinnannousuihin ! Pääset allekirjoittamaan adressin tästä:
http://www.adressit.com/a/71854
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
Aloittaja

Ainahan voi yrittää. Tosin sillä ei ole vaikutusta. Siirtohinnat ovat viranomaiskontrollissa.

Äänestä
  • Sähkönsiirtohinnat todella törkeitä! Kilpailua siihen on vaikea saada. Itsellä harkinnassa joku oma energiantuotanto, suurempaan kulutukseen agregaatti ja aurinkosähköä/biokaasua tms.
    Isäni perusti aikoinaan sähköyhtiön kavereidensa kanssa, se myytiin vuosien saatossa isommalle toimijalla, joka myytiin taas isomalle, nyt homma pelkkää rahastusta. Harkitsen jopa sähköyhtiön perustamista!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_19262 kirjoitti:

Nyt kannattaisi yrittää vaikuttaa yhdessä sähkönsiirron mielivaltaiseen hinnannousuihin ! Pääset allekirjoittamaan adressin tästä:
http://www.adressit.com/a/71854

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu