Hyvät vuokralaiset

Nyt aukesi markkina meille ryndäreille kun valtio vuokraa tyhjillään olevat asunnot maahan pyrkiville. Omani ovat jo täyttymässä näistä poloisista Joutenlahden- ja satakunnan suunalta.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tiedoksi, että kunta joutuu maksamaan kaikki sosiaali ja terveysmenot ja koulutuksen, sekä mahdollisen päivähoidon. Tähän on se syy että Varkaudella ei ole kotiuttamisohjelmaa, joka vaaditaan valtion tukiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tervetuloameautetaa kirjoitti:

Nyt aukesi markkina meille ryndäreille kun valtio vuokraa tyhjillään olevat asunnot maahan pyrkiville. Omani ovat jo täyttymässä näistä poloisista Joutenlahden- ja satakunnan suunalta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu