Kansaeläk. poistuu Yle-vero

HYVÄ PERSUT!!!!!!!!
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Oliko näin ? en ole vielä nähnyt esitystä mutta jos näin on ,ei muuta kuin suuri kiitos Perussuomalaiselle puolueelle ensi vaalissa tavataan .

Äänestä

Vähällä se sunkin äänes lähtee, mut maksahan sää mää en viitti.

Äänestä
  • Niin lähtee kún ei oo perempaakaan tarjolla .

    Äänestä

Ei todellakaan aloittaja jaksa ajatella, lukee vain otsikot ja riemuitsee.Nythän 850e/kk hankkiva maksaa 19e enemmän veroa.Ne mitä köyhille annetaan, otetaan köyhiltä.
Aivan käsittämätöntä.Mutta kuten huomaa, joihinkin nämä temput aina uppoaa.

Äänestä

Nyt pitää säästää. Valtion rahat on loppu. Ihan kohtuullisen hyvä panos köyhiltä.

Äänestä
  • MUISTAKAA PERJANTAINA

    MAAHANTUNKEUTUJIEN ETUJA ON LEIKATTAVA
    RUOTSI VOI LEIKATA MAMUTUSRAHOJA YHTÄKKIÄ JA SADAT TUHANNET RYNTÄÄVÄT RUOTSISTA SUOMEEN HAAPARANNAN KAUTTA
    JOS
    SUOMESSA PIDETÄÄN NYKYINEN TASO MAAHANMUUTTAJILLE

    TASOA ON LEIKATTAVA NYT JA ÄKKIÄ

    HUOMENNA PERJANTAINA 11.9. PERUSSUOMALAISET KERTOVAT MITEN
    SEURAA OHJELMAA SUORANA

    ALKAA PERJANTAINA 11.9 KELLO 11



    https://www.suomenuutiset.fi/maahanmuuton-paine-sosiaaliturvalle-ministeri-mantyla-tuumaustunnilla-pe-klo-11/

    Suomeen suuntautuva turvapaikanhakijoiden määrä on kiihtynyt rajusti ja äkillisesti. Uutisointi on keskittynyt vastaanottokeskusten perustamiseen ja vapaaehtoisten auttajien ponnistuksiin. Turvapaikanhakijoiden aiheuttama valtava rasitus Suomen sosiaaliturvajärjestelmälle on jäänyt kokonaan käsittelemättä. Sosiaalisessa mediassa keskustelu käy kuumana.

    Sosiaali- ja terveysministeri Hanna Mäntylä (ps.) kertoo turvapaikkavyöryn aiheuttamista paineista Suomen sosiaaliturvajärjestelmälle. Puoluesihteeri Riikka Slunga-Poutsalo kertoo toimenpiteistä, joilla virtaa hillitään

    Äänestä

Joo ja 72 400€/v tienaava maksaa solidaarisuuveroa 2€/vuosi. Miten ihmeessä se raukka selviää tuosta?

Äänestä

Lohtua köyhälle, ilmaiseksi porvarien aivopesua yleltä. Sehän se vie nälän ja kuittaa vuokran-laskut.

Äänestä

Soinihan lupasi vielä toukokuussa YLE-veron puolittuvan kaikilta.No, ihan kaikkea persutkaan ei saaneet läpi.:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FanaattinenPersu kirjoitti:

HYVÄ PERSUT!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu