Missä Ruovesi

Paikkakuntaöainen

Saisiko Ruovedelle oman keskustelupalstan, kiitos

3

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erotja

      Aika erikoista että ei ole Kihniöllä ja Juupajoellakaan omaa palstaa . Sen sijaan Kanta-Hämeellä Ypäjällä on vaikka asukkaita on 2500. Mahtanee olla se että Pirkanmaa on niin suuri ja niin monta kuntaa. Vähä sama tilanne kun niissä verotieto lehdissä . Tampereen verotieto lehteen sai nimensä jos tulot oli yli 50 000 sen sijaan pienellä paikkakunnalla riitti 10 000 euron vuositulot.

    • ölyläsääs

      Missäpäin Suomea sellainen paikkakunta kuin Ruovesi sijaitsee?

      • mitä.siellä

        Tiedän kyllä, misssä kyläpahanen sijaitsee. Mutta mitä sillä tehdään? Muuta kuin että se on pullollaan vanhuuseläkkeelle jääneiden mökkejä, eläkeläisen, jotka kuluttaa aikaa kylätoimintaan pohtimalla ostetaanko kesäjuhliin 10 vai 15 sentin nakkeja ja onko ohjelmassa renkaanheittoa vaiko peräti tikkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      234
      3992
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      123
      2307
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1461
    5. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      929
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      920
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      847
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      756
    Aihe