skeidamobiilien järjetön öljynkulutus

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joka osaa saksaa, pystyy ymmärtämään tuosta tekstistä, että ongelma koskee 1.8 ja 2.0 moottoreita niin Audilla, Volkkarilla, Seatilla kuin Skodallakin. Skoda ei ole yhtään sen enempää vitsi kuin Audikaan.

Äänestä

muistakaa skodistit taas hakea viikonloppuna tarjousöljyä puuilosta tms.

Äänestä

Pitää se jollain tapaa valtiota tukea näinä ankeina talous aikoina.
Öljyn astaminen on ihan hyvä juttu.

Ilmeisesti ongelma koskee vain bensiinimoottoreita?
Mun pitääkin hakea valmiiksi öljyt motonetistä.
Tätä meinasin ostaa kun kesällä vehje käytössä.
https://www.motonet.fi/fi/tuote/592050/Motul-300V-Competition-15W-50-5l-EsterSynt

Tarviiko nyky moottorit jotai STP lisäainetta vielä lisäksi?

Äänestä

Trollit eivät osaa lukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


öljypolttimet kirjoitti:

http://www.autobild.de/artikel/vw-audi-seat-skoda-hoher-oelverbrauch-5738703.html

skeida on kyllä ihan täys vitsi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu