Eurooppalainen demokratianvienti on sitä että kuvitellaan ylimieliseen tapaan että tiedetään muiden puolesta mikä heille on parasta.
Uskottiin että hyvin käy kun päästään Persian shaahista eroon, Saddamista, Assadista, Gaddafista. Iranissa on islamistinen teokratia, Irakissa ja Syyriassa Isis, ja Libyassa erilaisia aseellisia ryhmittymiä. Islam uskontona perustuu demoniseen eksytykseen ja vaikuttaa sen alueen yhteiskunnissa niin että siellä joka tapauksessa on joku kusipää vallassa.
Nyt sitten meillä on pakolaiskriisi, kun pitää kuvitella että kun päästään tuosta eroon niin pikapikaa tulee demokratia.
Eurooppalainen demokratianvienti lopetettava
14
151
Vastaukset
Mielestäni kaikkein ensin on päästävä eroon Europedon kynsistä eli EU:sta ja eurovaluutasta. Vasta sitten kun itsenäisyys on palautettu Suomelle, on meillä mahdollisuus tehdä niitä valintoja, jotka ovat Suomen etujen mukaisia.
Samaa mieltä pitäisi erota EU:sta, tosin viestini oli vähän väärin otsikoitu olisi pitänyt kirjoittaa länsimainen kyse on enemmän amerikkalaisesta kuin eurooppalaisesta demokratian viennistä.
- a----a
Te fundikset yleensä aina sopivasti unohdatte sen, että viime vuosikymmeninä se demokratian viejä ei ole ollut eurooppa, vaan Yhdysvallat. Esim Isiksen olemassaolo on suoraa seurausta jenkkin tekosista. Ihan kuten oli/on Al Qaidankin.
- Taikauskonnoton
L.J.H kirjoitti:
Toki kyse on enemmän Yhdysvaltojen harjoittamasta asiasta
Eli eurooppalainen demokratia on mielestäsi lopetettava, koska amerikkalaisilla on ollut kyseenalainen kunnia viedä omaa "demokratiaansa" joka puolelle maailmaa?
Taikauskonnoton kirjoitti:
Eli eurooppalainen demokratia on mielestäsi lopetettava, koska amerikkalaisilla on ollut kyseenalainen kunnia viedä omaa "demokratiaansa" joka puolelle maailmaa?
Ei kun tämä demokratian vienti lähi-idän maihin, mitä tehdään yhteistyössä Yhdysvaltojen kanssa, tai pyrkimys viedä joka johtaa toisenlaiseen tulokseen mitä ajateltiin. Kaikissa maissa ei tarvitse olla demokratia.
- Taikauskonnoton
L.J.H kirjoitti:
Ei kun tämä demokratian vienti lähi-idän maihin, mitä tehdään yhteistyössä Yhdysvaltojen kanssa, tai pyrkimys viedä joka johtaa toisenlaiseen tulokseen mitä ajateltiin. Kaikissa maissa ei tarvitse olla demokratia.
"Kaikissa maissa ei tarvitse olla demokratia."
Nyt pitää kysyä sulta jotain demokratiaa parempaa vaihtoehtoa. Taikauskonnoton kirjoitti:
"Kaikissa maissa ei tarvitse olla demokratia."
Nyt pitää kysyä sulta jotain demokratiaa parempaa vaihtoehtoa.On. Jumala sanoo miten tehdään ja ihminen tekee niin. Siihen on monia syitä miksi kaikissa maissa ei tarvi kaikkina aikoina olla demokratia.
1.Ansaittu rangaistus jostakin esim.paskamentaliteetista 2.Kansa ei ole kypsä demokratiaan 3. Tarvitaan opetus kantapään kautta- Taikauskonnoton
L.J.H kirjoitti:
Ei kun tämä demokratian vienti lähi-idän maihin, mitä tehdään yhteistyössä Yhdysvaltojen kanssa, tai pyrkimys viedä joka johtaa toisenlaiseen tulokseen mitä ajateltiin. Kaikissa maissa ei tarvitse olla demokratia.
Oiskohan nyt nämä amerikkalaiset "demokratian" sanansaattajat kuitenkin lähinnä sitä amerikkalaista kreationistisiipeä?
Kreationismi siis on se ongelma. Sanoisin että sekulaari humanismi yhdistettynä väärään ihmiskuvaan yhdistettynä jenkkiläiseen ylimielisyyteen on se ongelma.
- jepsansaa
"On. Jumala sanoo miten tehdään"
Harmi vain kun se jumala on mielikuvitusolento niin tämä ei ole mahdollista. - jepsansaa
Mielikuvitusolento ei todelliseksi muutu vaikka miten tahtoisit.
Kyllä on olemassa. Katsos kaikesta olemassa olevasta tiedosta et tiedä %:kaan. Jotta voisit varmuudella väittää sulla pitäisi olla kaikki tieto jota sulla ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861629Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141044Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.96960Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79922Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51734Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot141709- 81680
- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48661Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51651