Venäjän miehitys olisi parasta mitä Suomelle voisi

gfjgjggghg

tapahtua nykytilanne huomioiden. Se pysäyttäisi yleiseurooppalaisen islamisointi- ja afrikkalaistamiskehityksen Suomen osalta kuin seinään. Lisäksi se lopettaisi vihervasemmiston nykyisen totalitäärisen mielipidefasismin, propagandan ja kritiikin vaimentamisen (josta tällä kehityksellä on enää suhteellisen lyhyt matka, ehkä puoli vuotta, toisinajattelijoiden hiljentämiseen vangitsemalla). Miltä tällainen poleeminen väite kuulostaa?

2

74

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuskin miehityksestä mitään haittaakaan olisi vertaa 1900 luvun taite.

    • shosnoviporisoosoo

      Olisi mielenkiintoista nähdä Suomalaiset sankoin joukoin pakolaisina. Uskon että suurin osa pullamössöstä jättäisi uopoavan laivan alta aikayksikön...toinen vaihtoehto kun olisi kuula kalloon tai Siperia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      148
      8188
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      32
      3260
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      405
      2441
    4. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      38
      2199
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      290
      1894
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      168
      1809
    7. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      20
      1710
    8. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1535
    9. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      23
      1374
    10. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1289
    Aihe