Vaimon vastuu

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Miksi Irakilaismiesten ryhtäys Suomeen alkoi juuri nyt. Olisiko erään suomalaisen henkilön jukisuustemppu vaikuttanut asiaan.Muuten olen sitä mieltä jos jollakin on autotalli tai ökytalo joutilaana,voi antaa Irkakilaisten elitasopakolaismiesten kayttöön. Ei kuitenkaan ole syytä toitottaa koko maailmalle asiasta.
Varsinkaan Afrikkaan.Siellä on miljoonia kiinnostuneita kun saavat kuulla pohjoisesta Hölmölästä:siellä on kaikki ilmaista ja annetaan omakotitalokin käyttöön.
Luulempa,että tämä julkisuustemppu vetää Suomeen 100 000 turvaikan hakijaa.Jokainen maksaa n 15 000.Siitä voi laskea suomalaisille veronmaksajille aiheutuvat kulut.
Sitäpaitsi yltiöhumaani Ruotsi käännyttää Irakilaismiehet/lapset eikä Ruotsin kunkku lupaa tiettävästi linnaansa "pakolaislapsen" asuttavaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


akka.valta kirjoitti:

Miksi irakilaiset ovat alkaneet diggaamaan Suomesta? Onko heidät joku tänne kutsunut?

http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/yk-varoittaa-pakolaismaarien-kasvamisesta-irakissa-kaikki-puhuvat-nyt-suomesta/5308162

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu