Putoan aina esitykseesiT_T .Mutta tiedätkö mitä? Kyse ei oikeastaan ole siitä että olisit hyvä tai älykäs vaan siitä että ihmiset haluavat uskoa. You're just a skilled con artist.
Olet todella hyvä
setäytyymyöntää
22<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Aina vaan pakko jauhaa? Pakko, pakko, pakko...
Miksi oksentaa ja sylkeä päin ihastusta, jos voi kirjoittaa melko hyviä runoja? Tätä voisit pohtia.
Entä jos molemmat ovat yhtä tyhjän kanssa?
Miksi jäädä tuleen makaamaan??? Siksikö että joku TT yllyttää tekemään vahinkoa sekä itselleen että muille?
Mitä se on yllyttänyt? Hakemaan apua? Siihen se on syyllinen!
Vedäppä sinäkin ne johtopäätökset irlistä ja jätä palsta pois niin huomaat että mitään huijausta ei ole olemassakaan.
Tunnistitko aloittajan, mistä ihmeestä? Ihmiset on ihan älyttömiä täällä.
Totesin vain. Tuo on ihan hyvä neuvo jos palsta vaikuttaa liikaa tunteisiin.
Kyllä muuten on! Uskokaa vaan tuntemuksiinne ja kokemuksiinne. Jos joku manipuloi uskomaan huijauksiin, ovat ne silloin oikeasti olemassa sille manipuloidulle, mentaalitasolla. Syyllisen syy, ei uhrin.
Palstamanipulaatiolta säästyy kun sulkee palstan. Jos on paha olla palstan takia, niin kannattaa jättää palsta. Myös mikään täällä kirjoitettu ei vaikuta sinuun jos et tiedä sen olemassaolosta. Eri asia tietysti jos joku käyttää koko nimeäsi tms.
Et tiedä mistä ap puhuu, puhuuko irl jutuista vai ei, joten neuvosi on aika turha. Miksi oletat että kaikilla muilla kaikki tapahtuu täällä jos sulla itelläs tapahtuu täällä vain.
Helppoa: Hän ulostaa asiansa tänne, eikä suoraan asianomaiselle. Loogisin päätelmä on, että kyse palstaharhasta. Ap selvästi kirjoittaa jollekkin palstailijalle.
Moni kirjottaa tänne vaikka tarkoittaa ulkomaailman tapahtumia. Miksi puhut noin rumasti ihmisistä, olet idiootti.
Siinä tapauksessa kyse on vain huomionkipeydestä ja aloittajalla on ongelmia, jotka ei ratkea anonyymille palstalle huutelemalla. Jos on rumaa sanoa miten asiat on, niin olkoot niin. Minä en kaunistele asioita.
Katso itse peiliin. Et ole aikuista nähnytkään.
Ei vaan sä et tunne mua ja haluat muiden näkevän minut jonain mitä en ole koska olet kärmeissäsi.
Tunteilla ei ole mittän tekemistä realiteetien kanssa.
No onpas. Etkö katsonut kohusarjaa?
Realiteetitkin muuten näkee erilaisina mielentilasta riippuen. Ja tekee erilaisia päätöksiä tai päätelmiä niiden pohjalta. Jopa niinkin konkreettisen kuin rahattomuuden näkee eri tavoin tunnetilasta riippuen, ja joko antaa tai ei anna sen vaikuttaa elämään. Myös ulkopuolinen kykenee saamaan tän efektin aikaan jos vaikuttaa taitavasti. Ihminen on uskomattoman joustava eläin!
Asian vierestä nyt tosin kun en ymmärrä aloitusta.
https://youtu.be/htYbQB1uboA
Alotus ei sitten ollut multa.
https://youtu.be/9gLEGgn8OW0
Mutta hei ihan "skilled" kuitenkin,
Kiitosta vaan. Kyllähän mä vähän boheemi oon. Ja psykologiaa ymmärrän myös.
Ja mä mielestäni pystyn sua lukemaan, söpöläinen.