Luvian nuoriso.

kylänihme

Ei meidän lapset tee mitään pahuuksia. Aina vaan puhutaan negatiivistä. Poliisit ei ole ainakaan ottanut yhteyttä se siitä.

23

520

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ymmällään

      Luvian nuoriso on hyvin kohteliasta ja fiksua.

    • manaaja

      Luvian nuoriso kuuluu parhaaseen A-ryhmään.

    • Kokemustaonpi

      Normaaleita ovat.

    • Voivoisentään

      Sitä lapset perässä mitä aikuiset edellä.

    • masavaikuu

      Ei meidän pojat. Kuvia kehiin jos näkyy poikia pahuuden teossa face on hyvä paikka julkaista kuvia.

    • kyyläämättä

      Tämä kylä on umpimielinen ja sisäänpäinlämpiävä..ken kerran silmätikuksi joutuu, se olkoon kuonaämpärinä ikuisesti. Ihan tavallisia nuoria täällä on. Aikuiset jotenkin outoja.

    • Liitää

      Olen aivan samaa mieltä erellisestä mielipiteestä .älkää aina puhuko pahaa toisista.se voi koittaa joskus omalle kohdalle.

    • liitäjä

      Luvialla on fiksuja nuorisoa.kun vertaa esim.poriin.älkää aina moittiko luvialaisia .on ihan fiksuja,kun ottaa huomioon omat vanhemmat???

    • täysiäääliöitä

      Nuoriso ei ole missään fiksua.

    • Viiltäjä

      Miten voit noin sanoa .ehkä sinulla ei ole lapsi

    • Pätevä

      Nuorisolla on kylmä sielä katoksessa,katoksen tekijät hommatkaa sinne lämmitys. Edesvastuutonta touhua sanon minä.

    • herraahven

      Jos vanhemmat serkuksia keskenään,niin mitä voi odottaa

    • Mitävittuanyttaas

      Herraahven hei vaikka itte paneskelet serkkujas ni ei se tee muist samallaisii..

    • Ystävävaan

      Kyl on alhaista mainita lasten/nuorten nimiä täällä. Mä en ol ikän kuullu niitte vanhempien kieltäneen ettei heiä lapses olis jottai tehny. Kivoi poikii - antakaa ol rauhas jo.

      • Hölmöt.hiljaa

        Olen samaa mieltä lasten nimiä ei pidä laittaa tänne,ovat he tehneet tai tai ei tehneet jotakin mitä joku muu ei hyväksy oikeaksi toiminnaksi. Aikuisetkaan ei voi eikä jaksa vartioida lapsiaan kokoajan.


    • Rupusakki

      Kermaperseet taas pönkittää omaa huonoa itsetuntuoa haukkumalla toisia!

    • paras_a_ryhmä

      Paskaa puhuu vaan ne joita vituttaa olla huonompi :D

      • positiivine

        juuri näin:)


    • Huh-hei

      Uskomatonta miten pahansuopia voivat ihmiset olla. Julkinen ilkeily, juoruaminen ja mustamaalaminen siihenkö te kasvatatte myös omaa jälkikasvuanne. Tuskin kotonakaan käyttäydytte toisella tavalla minkälaisia olette täällä.
      Asioista voi sanoa monella eri tavalla. Miksi jotkut haluavat tarkoituksella loukata toisia? Onko jollakin oikeus täällä haukkua toisten lapsia tai muita aikuisia ja vielä oikeilla nimillä?
      Annetaan vääriä tietoja asioista ja levitetään omia ennakkoluuloja. Juorupuheet saavat aikaan pahaa mieltä myös antavat ihmisistä vääränlaisen kuvan sellaisille jotka eivät vaikka henkilöitä tunne. Ei ehkä juorujen jälkeen halua tutustuakaan.
      On ollut pakko alkaa miettimään niin, että ilkeät ja pahansuovat ihmiset toimivat oppimiensa mallien mukaan. Tai yritän ajatella kyseisiä ihmisiä pikkulapsina jotka ovat tunteidensa armoilla. Ilkeillä ihmisillä on ongelmia, pelkoja tai heikkous, joka heidän pitää voittaa tai oppia. Se tekee usein ihmisestä kylmän ja itsekeskeisen. Kuin ihminen suojautuisi sen taakse. Koetan ymmärtää heidän tunteidensa syitä ja taustoja. Pitää yrittää vaan suhtautua ymmärryksellä ihmisten ilkeyteen. Eli koska en voi muuttaa toista pitää itse muuttaa omaa ajattelua. Toivonkin teidän saavan apua ongelmiinne mahdollisimman nopeasti, jotta voitte tulla ulos kuorestanne ja alkaa elämään rennompaa elämää ilman kiristävää vannetta päänne ympärillä. Antakaa toisten ihmisten asiat olla ja hoitakaa oma elämänne kuntoon.

    • LissuLasse

      Moni tänne kirjoittavista aikuisista on varmasti nuoruudessaan tehnyt jotain tyhmyyksiä, joita katuvat ja ovat nyt ihan hyviä kansalaisia.

      • pomomiesnykyisin

        Isä jo aikoinaan opetti, varastaa saa, valehdella saa, huijata saa, kaikkia keinoja saa käyttää jos niistä on itselle hyötyä. Kiinni ei saa jäädä ja jos jää tunnustaa ei koskaan saa.


    • juoriso

      Ei ole! Sinä vaan!

      • viidenlapsenäiti

        Opettipas isä :D


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      96
      8489
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      44
      4177
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1936
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      37
      1468
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1450
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      34
      1179
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1150
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      877
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      852
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      817
    Aihe