Nyt kun Mestis-kausi alkaa ja toisaalta omistus on siirtynyt lähinnä kotimaiseen omistukseen sen entiseltä eteläkorealaiselta jättikonsernilta, luuletteko, että uusi valkku saa otteen tästä häirikkölaumasta ? Että huonosta maineestaan pitkin pitäjää kunnostautunut porukka nostaa edes tasoaan ? Ketä meinaatte saada katsomoon, kun porukka sekoilee muutenkin keskenään ja henki on huono ? Pitäisikö kiekkoon ottaa valkun rinnalle vapaaehtoistyötä tekevänä joku psykiatri tai vastaava ? Kannattaisi varmaan. Tää porukka tuskin tasoaan nostaa, jos tyyli ei sisältäpäin muutu. Mutta muuttuuko se ? Tuskin.
Mitä ootte mieltä Kiekko- Vantaa Hockeyn touhuista
mattipxxx
11225
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Toi psykologijuttu on hyvä tai joku terapeutti ainakin. Vois sille jotain maksaakin. Sen tehtävä olis purkaa häiriköiden aggressiivisuutta yleensäkin ja olla vuorovaikutuksessa sekä pelaajan kotiin suoraan että valkkuun tietty.
En povaa tolle porukalle kuitenkaan menestystä.
Ketä oikeasta muka kiinnosta Farmiseura vantaasta ja paska koko seura!
Näin on! Vantaa on pelkkä luuseri joukkueet.
Ei mitään Vantaa sellaista paskaa tarvitse! Mestiksestä pois ja se olis siinä. Kiitos!
Kiekko-Vantaa ovat antaneet raiskata itsensä persereikään jo vuosia. farmiseura koko sakki
Täys ala-arvoinen paska.
AIKAMOISTA TOUHUA JOSTA SAAMME MYÖS NAUTTIA 3 SEURAAVAAKI KAUTTA
K-VANTAA ON KYL MIELENKIINTOINEN RYHMÄ. MUT MAHTAAKO PÄÄSTÄ LIIGAN PORTEILLE KOSKAAN
Usko jo edelleen, että Kiekko-Vantaa ei tule nousemaa liigalle ainakaan 5-10 vuoteen sisällä. Lopeta tuollainen isolla fontilla käyttäminen ja karsinta palaa ikävä kyllä vasta uutisten mukaan 2018-2019 kaudessa. http://www.mtv.fi/sport/jaakiekko/sm-liiga/artikkeli/liigakarsinnat-palaamassa-sm-liigaan/5283960
Myös missä Kiekko-Vantaa pelaa jäähallissa liiga aikana? Trio areena remontti voi kestää ikävä kyllä vuoden verran tai enemmänkin. Ensi pitäisi saada yleisöä tulemaa sinne ja remontti pitää aloittaa suunnitelman mukaisesti, eikä ykskaks hetkellä.
Nuo jos saadaan 5-10 vuoden sisällä asiat kuntoon, niin sitten voidaan liigalle nousua kokonaan.
Ruutanista on kuulunut välillä mutinoita Jokerin farmitouhusta koko kauden ajan. Loppupelissä Kiekko-Vantaa tulee aina olemaan ikuinen farmiseura Jokereille
Kyl Vantaa voisi hakeutua konkurssin mieluiten kuin pelata D-luokan farmina.