Auroraan lepäämään, muttei ne huolinut :(
Koitin päästä pari päivää sitten.....
Risto_
3252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
ei ottaneet? Etkös ole ollut siellä aiemminkin, niin miksi nyt tekivät epäävän päätöksen?
Vai oliko se sittenkin se toinen osapuoli?
Kai mun jossain psykoosissa olis pitänyt olla...
Noh, palstaillaan ja juodaan kaljaa sit...
Muistappa Risto ottaa ne lääkkeet. Senhän tiedätkin ettei kalja/alko sovi niiden kanssa samaan aikaan, mutta minkäs kukaan mahtaa kun kuitenkin samaan aikaan käytät.
Ei Risto juo kaljaa. Risto juo vaan Novellee:D Risto soita mulle aina, jos tarviit vähän levähtää:) mä tuun silittään sun poskee, tuun sun poukkuun, niin köllötellään yhessä:D Hyvä idea
Ei noi lääkkeet kaikkee pelasta...
Vaikken joisikaan..
Kuittaaminen ja litkiminen.
Kuolet alkoholiin.
Pääsiskin niin helpolla....
on pitkät hiukset? Ponnarilla siis?
Sekoitat toiseen...
Risto ymmärrän sinuahyvin, koska ymmärrän asioita, osaan asettua toisen asemaan, ymmärrän, että olen myös itse yhtä haavoittuvainen kuin kuka tahansa meistä. Aina on toivoa paremmasta, kun vaan löytää ne oikeat ihmiset ympärille. Se on se kaikkein tärkein resurssi, ymmärtävä lähellä oleva ihminen, kenelle ei ole riesana vaan ihminen ihmisenä rakkaana ystävänä. Se on se kaiken perusta ammattilaisten ja lääkkeiden lisäksi. Kaikki on mahdollista. Kaikesta voi oikeasti selvitä, ja vieläpä vahvempana kuin koskaan olisi uskonutkaan! Usko itseesi ja elämään.
Höpö höpö. Alkoholin juomisen lopettamiseen tarvitaan tahtoa. Ja sitä että saa rankemman kautta kuulla mitä se aiheuttaa läheiselle. Sitä käytetään myös minnesota hoidossa. Ainoa mesta missä voi tulla tuloksia.
Säälillä alkoholin juomista ei lopeteta. Eikä sillä että on "oikeat ihmiset " lähellä. Lähellä olevilla ei ole mitään merkitystä. Se on fakta.
Jotkut nousevat käytyään pohjalla. Toiset, suurin osa juovat itsensä mullan alle tai päätyvät vihannekseksi.
Tahdon mullan alle....
En vielä pääse...
:(
No, hyppää junan alle niin onnistuu nopeammin. Vai miksi kärvistelet ja kerjäät sääliä täällä ?
Pelon takia....
https://www.youtube.com/watch?v=KFIbHEXnmkA
No ihan varmaan et hyppää. Toisia ei tarvitse tappaa tai aiheuttaa kuskille traumoja ihan vaan sen takia, KUN MULLA ON ALKO-ONGELMA. Nyt vittu se pullonkorkki kiinni! Itket ja kestät. Tee jotain hyödyllistä! Mene vaikka mummoja auttamaan!
Ja toinen asia, mene kirkkoon! Pyydä sieltä apua päästä minnesota-hoitoon!
Lol....
Ikävä ja masennus on kova.....
Lol vaan itselles. Et tule koskaan saamaan rakasta ihmistä lähellesi, ennen kun hoidat itsesi. Ja sitä paitsi tuo masennus johtuu juomisestasi. Lol.
Sääntö numero 1. Alkoholisteja ei saa sääliä. Se ei johda mihinkään. Potku takamukselle on parempi.
Numero 2. Älä usko mihinkään mitä hän sanoo. Kaikki on valetta. Manipuloivat kaikkia.
Juominen on hidasta kuolemaa. Se ei siitä miksikään muutu myötätunnolla.
Risto tietää aivan varmasti mistä apua on saatavilla. Mutta kun ei ole miehellä tarpeeksi halua ja tahtoa siihen.
Masennus todellakin johtuu juomisesta ja itsetuhoinen käytös vaan lisääntyy. Rakkaudella on turha kiristää, siitä ei ole mitään apua. Ainoa rakkaus heillä on juominen.
Mitäs kakkaa te jauhatte...........
että sun selkäranka on pudonnu housuihin.
Sä oot ihan helvetin törkee, tajusin just että syyllistät mua juomisesta! Oot täällä kirjottanu alotuksia siihen tyyliin että se on mun vika. Vittu mikä sika. Ite oot ittes tohon tilaan hankkinu, mulla ei oo sen kanssa ollu mitään tekemistä.
Sitten vielä väität että mä en muka huomaa sua. Valehtelija sika.
Ok..........
Risto<3Anne......
:)
Älkää haukkuko Ristoa!
Niin just....
<3
Mulla on lupa haukkua nyt koska Risto haukkuu mua, on tehny sitä jo pari vuotta ja ilman mitään kunnon syytä.
Täh. Nyt huijaat. Eihän Risto ole ollut täällä kuin joitain kuukausia.
Näytä Risto niille Aurorassa vaan kaikki nimimerkkisi ja mitä kirjotat niillä niin varmasti pääset. Kerro sekin miten kohtelet ihmisiä irl.
Tuskin olet yrittänyt, puhut vaan tapasi mukaan höpöjä. Jokaisella nimimerkilläsi täytyy olla oma tarina mitä jatkaa.
Auroran sairaalassa hoidetaan infektiosairauksia. Kokeile Hesperiaa niin voit saada apua.
Katsos kun Aurora on sairaala. Lepäämään voi mennä vaikka hotelliin tai kylpylään.