Vieläkö on niitä jotka muistavat parikymmentä vuotta sitten menehtyneen " Lusuksi" kutsutun miehen ja hänen vaiherikkaan elämänsä?
Missä kunnossa nykyään on Lusun hieno talo ja vieläkö siellä asuu Lusun perhettä?
Oli siinä hieno ja mielenkiintoinen persoona.
Missä kunnossa nykyään on Lusun hieno talo ja vieläkö siellä asuu Lusun perhettä?
Oli siinä hieno ja mielenkiintoinen persoona.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ihaillaan roistoja ja huumekauppiaita. Only in kotka :(
Mitä hienoa on huumetrokarissa, ja roistossa.
Ei pelkästään huume bisnestä, oli ihan laillisiakin juttuja. Onhan noita vastaavia vieläkin elossa, paljon paremmin menestyneitäkin.
Eikös Lusulla ollut kuntosali bisnestä ja muutakin toimintaa?
Ahtaajat anto lusulle kakkoseen!
Lusulla oli todella legendaarinen kakkonen, jokainen ahtaaja on sen kokenut.
Talo oli ainaskin pitkään myynnissä ja tyhjillään. Taisi olla venäläislehdissäkin ilmoitusta. Tän hetkistä tilannetta en tiiä. Kyseleppä Tavastilassa asuvilta mikäli heitä tunnet.
Muistan Lusun hyvin eikös Lusun tytöllä ole joku kuntosali Kotkassa talosta en tällä hetkellä tiedä vaimo ja tyttö asuivat viellä muutama vuosi sitten talossa .Lusu oli tosi mukava kaveri poliisitkin kertoi että kuulusteluissakin juttelee muista asioista kuin siitä mitä kysytään.Mutta tosi kiva symppis miäs oli.
homppeli se oli loppu aikoina