Puremat selässä

Siis mikä täällä Itä/Koillis Tampereella puree lenkillä pieniä puremia selän täyteen? Puree takin läpi tai menee vaatteiden sisään ilman että edes huomaa tulleensa mitään ötököitä. Ja ihan pyöräteillä lenkkeilen, en mene edes metsään.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hirvikärpäsiä ne on, häviää ensimmäisten pakkasten myötä.

Äänestä

Ei ne voi olla hirvikärpäsiä. Ne kyllä huomaa ja hakeutuvat hiuksiin. Ja hirvikärpäset harvoin purevat ihmistä. Hirvikärpäset myös pitäisi nyppiä pois, mutta nämä ötökät eivät kotiin tullessa enää löydy vaatteista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lenkillä kirjoitti:

Siis mikä täällä Itä/Koillis Tampereella puree lenkillä pieniä puremia selän täyteen? Puree takin läpi tai menee vaatteiden sisään ilman että edes huomaa tulleensa mitään ötököitä. Ja ihan pyöräteillä lenkkeilen, en mene edes metsään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu