Miksi mtongelmaiset

Epäilevät aina että muillakin ongelmia
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Koska ovat kokeneet ja ymmärtämeet että ns tervern ja ns sairaan raja on hiuksenhieno. Kaikilla on ongelmia elämässään, isoja ja pieniä. Toiset vain onnistuvat saamaan diagnoosin sopivan testin perusteella. Sairaasti käyttäytyvä ei välttämättä saa, samasta testistä. Ongelmainen on empaattisempi näkemään muiden kamppailut ilman testejäkin. Ensimmäinen ajatukseni.

Äänestä
  • Sekin raja on häilyvä, milloin omien ongelmien näkeminen muissa on empatiaa, milloin taas projektiota.

    Äänestä

Kaikilla on ongelmia mielenterveyden kanssa elämänsä aikana. Ne jotka väittävät muuta ovat vaan niin huonoja katsomaan itseään (henkistä olemustaan) etteivät koskaan edes huomaa ongelmiaan.

Äänestä

Koska psykologi sanonut että kaikilla on häiriöitä joita ei ole todettu.että joku aina kirjataa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyssääriikaks kirjoitti:

Epäilevät aina että muillakin ongelmia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu