Elintasopakolaiset tulevat

SuomiSuossaJaPysyy

Suomi rypee suossa ja seuraavat 10 vuotta tulevat olemaan täynnä leikkauksia lakkoja, köyhyyttä ja pakolaisten vyöryä maahamme.
Päättäjämme ovat nyt liimaksissa pakolaisten hyysäämiseen ja heiltä on jäänyt omat sairaat ja eläkeläiset huomioimatta.
Suomen miehitys on nyt käynnissä ja syy tuohon miehitykseen hallitsematon maahanmuutto, jota poliitikot suosivat.

9

242

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IsisMiehittääSuomen

      "Suomen hallitus istuu peukalot perseessä ja ihmettelee."

      Hallitus pitää lomaa ja pakolaisvirta vain lisääntyy missä on järki näillä hallituksen puupäillä?

    • Monikulttuurisuutta

      Suomi rypee talouslamassa ja elätettäviä turisteja virtaa solkenaan maahamme missä on järki näillä jästipääpoliitikoilla? Pääministeri Sipilän esimerkki hyvästä palvelusta ja täysihoidosta on kiirinyt elintasopakolaisten keskuuteen, nyt väkeä tunkee ovista ja ikkunoista, että monikulttuurista ei ole enää puutetta.

    • PoisIsisTerroristit

      Sensuuri toimii ettei kansalaiset saa edes sanoa mitä mieltä he ovat elintasopakolaisten hyysäämisestä. Kukas se maksaakaan tuo hölmöyden että näitä käpykaartilaispakolaisia vai olisi he kamelinpaskapakolaisia paremmin heitä syötetään juotetaan täällä maassamme meidän verorahoilla?

    • PäättäjienHölmöyttä

      Mitä tällaisen kansalaisen pitäisi tehdä. tässä ”pakolais” asiassa. miten suomen kansa saisi äänensä kuuluville. Milen osoitus? toivoisi yk:on puuttuvan kriisi alueiden tilanteeseen. Suomi ei saisi olla yksistään puupäitten päättäjien hölmölä.
      Meidän täytyy kasvaa aikuisiksi tässä tilanteessa eikä vaan ihmetellä samoin mitä päättäjämme tekevät eli he ovat täysin silmät pyöreinä ja peukalot perseissä ja ihmettelevät vain?

    • SuomiOnKohtaMiehitetty

      Tänä vuonna Suomeen arvioidaan tulevan turvapaikanhakijoita eli kamelinpaskakarkulaisia 25 000 – 30 000, ensi vuonna ehkä jopa 50 000.
      Ennusteita on jouduttu nostamaan jatkuvasti, ja nämäkin arviot saattavat osoittautua alimitoitetuiksi. Kuka pystyy sanomaan kuinka paljon tuosta määrästä on Isisin soluttautujia ja terroristeja kun he ovat tietentahtoen pyhkineet perseensä paperereillaan jottei heistä saa mitään tietoja?

    • MissäOnSePiikinLoppu

      Poliisien pitäisi tutkia ne paskakasat niin sieltä löytyisi ne muslimien paperitkin.
      Tuntuu käsittämättömältä hölmöydeltä että rajat on avoinna kuin saluunanovet joista nyt lappaa miestä ihan tuppenaan. Luulisi tuon vaikuttavan jo työntekijöittemme morraaliinkin kun työtä on tehtävä entistä enemmän ja näitä elintasoaetsiviä karkureita tulee kuin saluunanovista eikä loppua ole näkyvissä missään.

    • ElatusVelvoitteellinen

      Keskustan Matti Vanhanen on ennustanut että pakolaisia tulee 100 000 tai 200 000 .
      Tuossa Vanhanen saattaa olla oikeassa sillä päiväpäivältä määrät vain lisääntyvät ruotsista tänne maahamme ja kuka sanoo missä on se loppu?
      Pieni laskutoimitus ja saat selville suurinpiirtein mitä tuo maksaa eli on laskettu että yhden elinkeinopakolaisen kulut on 40 00 euroa päivässä. Tuo saattaa olla alakanttiin koska näitä pakolaisia sijoitetaan hotelleihin ja näin heidän palvelunsa maksavat silloin jo paljon enemmän.

    • AslakkiPoronpurija

      Voisihan sitä kysäistä pääministeriltä että milloinkas ne nämä elintasopakolaiset nämä nuoretmiehet saahaan töihin että maksaisivat edes jotain täällä olostaan eikä kaikki kustannukset jäisi meidän harteille?
      Onko Sipilä aatellut ollenkaan miten hän kuskaa ne miehet pois jotka eivät saa lupaa jäädä tänne maahamme ja jos ne vaikka ei halua lähteä ja panevat ranttaliksi ja siinä saattaa käydä huonosti monelle polliisille?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      59
      5581
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      200
      3656
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2448
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2385
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1288
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      67
      1078
    7. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1069
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      89
      1061
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1042
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      975
    Aihe