Elintasopakolaiset tulevat

SuomiSuossaJaPysyy

Suomi rypee suossa ja seuraavat 10 vuotta tulevat olemaan täynnä leikkauksia lakkoja, köyhyyttä ja pakolaisten vyöryä maahamme.
Päättäjämme ovat nyt liimaksissa pakolaisten hyysäämiseen ja heiltä on jäänyt omat sairaat ja eläkeläiset huomioimatta.
Suomen miehitys on nyt käynnissä ja syy tuohon miehitykseen hallitsematon maahanmuutto, jota poliitikot suosivat.

9

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • IsisMiehittääSuomen

      "Suomen hallitus istuu peukalot perseessä ja ihmettelee."

      Hallitus pitää lomaa ja pakolaisvirta vain lisääntyy missä on järki näillä hallituksen puupäillä?

    • Monikulttuurisuutta

      Suomi rypee talouslamassa ja elätettäviä turisteja virtaa solkenaan maahamme missä on järki näillä jästipääpoliitikoilla? Pääministeri Sipilän esimerkki hyvästä palvelusta ja täysihoidosta on kiirinyt elintasopakolaisten keskuuteen, nyt väkeä tunkee ovista ja ikkunoista, että monikulttuurista ei ole enää puutetta.

    • PoisIsisTerroristit

      Sensuuri toimii ettei kansalaiset saa edes sanoa mitä mieltä he ovat elintasopakolaisten hyysäämisestä. Kukas se maksaakaan tuo hölmöyden että näitä käpykaartilaispakolaisia vai olisi he kamelinpaskapakolaisia paremmin heitä syötetään juotetaan täällä maassamme meidän verorahoilla?

    • PäättäjienHölmöyttä

      Mitä tällaisen kansalaisen pitäisi tehdä. tässä ”pakolais” asiassa. miten suomen kansa saisi äänensä kuuluville. Milen osoitus? toivoisi yk:on puuttuvan kriisi alueiden tilanteeseen. Suomi ei saisi olla yksistään puupäitten päättäjien hölmölä.
      Meidän täytyy kasvaa aikuisiksi tässä tilanteessa eikä vaan ihmetellä samoin mitä päättäjämme tekevät eli he ovat täysin silmät pyöreinä ja peukalot perseissä ja ihmettelevät vain?

    • SuomiOnKohtaMiehitetty

      Tänä vuonna Suomeen arvioidaan tulevan turvapaikanhakijoita eli kamelinpaskakarkulaisia 25 000 – 30 000, ensi vuonna ehkä jopa 50 000.
      Ennusteita on jouduttu nostamaan jatkuvasti, ja nämäkin arviot saattavat osoittautua alimitoitetuiksi. Kuka pystyy sanomaan kuinka paljon tuosta määrästä on Isisin soluttautujia ja terroristeja kun he ovat tietentahtoen pyhkineet perseensä paperereillaan jottei heistä saa mitään tietoja?

    • MissäOnSePiikinLoppu

      Poliisien pitäisi tutkia ne paskakasat niin sieltä löytyisi ne muslimien paperitkin.
      Tuntuu käsittämättömältä hölmöydeltä että rajat on avoinna kuin saluunanovet joista nyt lappaa miestä ihan tuppenaan. Luulisi tuon vaikuttavan jo työntekijöittemme morraaliinkin kun työtä on tehtävä entistä enemmän ja näitä elintasoaetsiviä karkureita tulee kuin saluunanovista eikä loppua ole näkyvissä missään.

    • ElatusVelvoitteellinen

      Keskustan Matti Vanhanen on ennustanut että pakolaisia tulee 100 000 tai 200 000 .
      Tuossa Vanhanen saattaa olla oikeassa sillä päiväpäivältä määrät vain lisääntyvät ruotsista tänne maahamme ja kuka sanoo missä on se loppu?
      Pieni laskutoimitus ja saat selville suurinpiirtein mitä tuo maksaa eli on laskettu että yhden elinkeinopakolaisen kulut on 40 00 euroa päivässä. Tuo saattaa olla alakanttiin koska näitä pakolaisia sijoitetaan hotelleihin ja näin heidän palvelunsa maksavat silloin jo paljon enemmän.

    • AslakkiPoronpurija

      Voisihan sitä kysäistä pääministeriltä että milloinkas ne nämä elintasopakolaiset nämä nuoretmiehet saahaan töihin että maksaisivat edes jotain täällä olostaan eikä kaikki kustannukset jäisi meidän harteille?
      Onko Sipilä aatellut ollenkaan miten hän kuskaa ne miehet pois jotka eivät saa lupaa jäädä tänne maahamme ja jos ne vaikka ei halua lähteä ja panevat ranttaliksi ja siinä saattaa käydä huonosti monelle polliisille?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      118
      6346
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6167
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      6030
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3972
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2375
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2355
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      120
      1411
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1251
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      187
      1098
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      897
    Aihe