Suomi rypee suossa ja seuraavat 10 vuotta tulevat olemaan täynnä leikkauksia lakkoja, köyhyyttä ja pakolaisten vyöryä maahamme.
Päättäjämme ovat nyt liimaksissa pakolaisten hyysäämiseen ja heiltä on jäänyt omat sairaat ja eläkeläiset huomioimatta.
Suomen miehitys on nyt käynnissä ja syy tuohon miehitykseen hallitsematon maahanmuutto, jota poliitikot suosivat.
Elintasopakolaiset tulevat
9
265
Vastaukset
- IsisMiehittääSuomen
"Suomen hallitus istuu peukalot perseessä ja ihmettelee."
Hallitus pitää lomaa ja pakolaisvirta vain lisääntyy missä on järki näillä hallituksen puupäillä? - Monikulttuurisuutta
Suomi rypee talouslamassa ja elätettäviä turisteja virtaa solkenaan maahamme missä on järki näillä jästipääpoliitikoilla? Pääministeri Sipilän esimerkki hyvästä palvelusta ja täysihoidosta on kiirinyt elintasopakolaisten keskuuteen, nyt väkeä tunkee ovista ja ikkunoista, että monikulttuurista ei ole enää puutetta.
- PoisIsisTerroristit
Sensuuri toimii ettei kansalaiset saa edes sanoa mitä mieltä he ovat elintasopakolaisten hyysäämisestä. Kukas se maksaakaan tuo hölmöyden että näitä käpykaartilaispakolaisia vai olisi he kamelinpaskapakolaisia paremmin heitä syötetään juotetaan täällä maassamme meidän verorahoilla?
- PäättäjienHölmöyttä
Mitä tällaisen kansalaisen pitäisi tehdä. tässä ”pakolais” asiassa. miten suomen kansa saisi äänensä kuuluville. Milen osoitus? toivoisi yk:on puuttuvan kriisi alueiden tilanteeseen. Suomi ei saisi olla yksistään puupäitten päättäjien hölmölä.
Meidän täytyy kasvaa aikuisiksi tässä tilanteessa eikä vaan ihmetellä samoin mitä päättäjämme tekevät eli he ovat täysin silmät pyöreinä ja peukalot perseissä ja ihmettelevät vain? - SuomiOnKohtaMiehitetty
Tänä vuonna Suomeen arvioidaan tulevan turvapaikanhakijoita eli kamelinpaskakarkulaisia 25 000 – 30 000, ensi vuonna ehkä jopa 50 000.
Ennusteita on jouduttu nostamaan jatkuvasti, ja nämäkin arviot saattavat osoittautua alimitoitetuiksi. Kuka pystyy sanomaan kuinka paljon tuosta määrästä on Isisin soluttautujia ja terroristeja kun he ovat tietentahtoen pyhkineet perseensä paperereillaan jottei heistä saa mitään tietoja? - MissäOnSePiikinLoppu
Poliisien pitäisi tutkia ne paskakasat niin sieltä löytyisi ne muslimien paperitkin.
Tuntuu käsittämättömältä hölmöydeltä että rajat on avoinna kuin saluunanovet joista nyt lappaa miestä ihan tuppenaan. Luulisi tuon vaikuttavan jo työntekijöittemme morraaliinkin kun työtä on tehtävä entistä enemmän ja näitä elintasoaetsiviä karkureita tulee kuin saluunanovista eikä loppua ole näkyvissä missään. - ElatusVelvoitteellinen
Keskustan Matti Vanhanen on ennustanut että pakolaisia tulee 100 000 tai 200 000 .
Tuossa Vanhanen saattaa olla oikeassa sillä päiväpäivältä määrät vain lisääntyvät ruotsista tänne maahamme ja kuka sanoo missä on se loppu?
Pieni laskutoimitus ja saat selville suurinpiirtein mitä tuo maksaa eli on laskettu että yhden elinkeinopakolaisen kulut on 40 00 euroa päivässä. Tuo saattaa olla alakanttiin koska näitä pakolaisia sijoitetaan hotelleihin ja näin heidän palvelunsa maksavat silloin jo paljon enemmän. - AslakkiPoronpurija
Voisihan sitä kysäistä pääministeriltä että milloinkas ne nämä elintasopakolaiset nämä nuoretmiehet saahaan töihin että maksaisivat edes jotain täällä olostaan eikä kaikki kustannukset jäisi meidän harteille?
Onko Sipilä aatellut ollenkaan miten hän kuskaa ne miehet pois jotka eivät saa lupaa jäädä tänne maahamme ja jos ne vaikka ei halua lähteä ja panevat ranttaliksi ja siinä saattaa käydä huonosti monelle polliisille?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1875075Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,254472Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993137Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2593039Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1442934- 522531
- 271939
- 561873
- 771814
- 221787