Nykyään melkein kaikissa puhelimissa on kamera. Jos huomaat tulevana perjanraina rikkurin, ota hänestä kuva ja lähetä kuvat tulevaan Facebook-rikkurit ryhnään
Ota kuvia rikkureista
RikkuriTuhoaa
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä ne töistä lusmuajat tuhoaa Suomen.
Rikkurikuvissa paljon möhömahaisia perpansseja, esittelemässä humalassa miestissejään ja parin euron leijonariipuksiaan?
Ei, vaan epädemokraattinen hallitus tuhoaa suomen.
Siinä ei ole kyse mistään rikkuritoiminnasta, jos kieltäytyy osallistumasta poliittiseen lakkoon. Lakkoase ja työsulku kuuluvat työmarkkinaosapuolten väliseen kiistojen ratkomiseen. Jos lakkoon mennään jonkin kolmannen osapuolen painostamiseksi, kyse on lakkoaseen väärinkäytöstä. Ja tässä perjantaiksi suunnitellussa laillisen hallituksen painostusyrityksessä kyse on demarien masinoimasta selkkauksesta oman heikon kannattavuutensa kohentamiseksi. Se jos mikä on härskiä lakkoaseen väärinkäyttöä!
Muistakaa tuoda julki kaikki ne liikeet jotka ei osallistu lakkoon. Lakon jälkeen muistamme heitä kiertämällä tälläiset yritykset kaukaa. Näin toimii demokratia.
Toivottavasti yksikään liikennöitsiä ei luovuta yhtään bussia
mielenosoittajien käyttöön.