Duunareiden joukkovoimaa

Todennäköisesti yli 100 000 suomalaista työntekijää osallistuu tämän viikon perjantain mielenilmaukseen Helsingissä.

http://demokraatti.fi/aktn-piirainen-jopa-yli-100-000-tulossa-mielenosoitukseen/
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eikä jää kyllä viimeiseksi mielenilmaukseksi jos hallitus ei tule järkiinsä.

Äänestä

Ammatiliitot ei voi muuta kuin voittaa. Työehtospimusoikeudesta ei voi tinkiä.

Äänestä

On seurattava myös jatko. Kun SSS hallituksen nykyiset leikkaukset peruuntuvat niin hallitus yrittää ottaa ne toista kautta. Palkkaväen on seurattava perjantain jälkeenkin tilannetta.
Palkkatyöläisen etujen poistaminen ei paranna työn tuottavuutta. Rikkaiden pummien veronkiertomiljardien käyttöönotto edistää tuotannon laajentamista sekä tuottavuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pääluottamusmies kirjoitti:

Todennäköisesti yli 100 000 suomalaista työntekijää osallistuu tämän viikon perjantain mielenilmaukseen Helsingissä.

http://demokraatti.fi/aktn-piirainen-jopa-yli-100-000-tulossa-mielenosoitukseen/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu