Ylivieskan arvauskeskus vanhuksia paskat ja kuset housuissa makaavat,en syytä hoitajia he tekevät varmaan työnsä mutta heitä on liian vähän. Syytän päättäjiä.Eihän Ylivieskassa ole lääkäreitä vain jotain opiskelioita,päivystys loppuu klo16.00 jonka jälkeen Oulainen.Iso kallis rakennelma jota remontoitu laajennettu ja silti sille ei ole sen kummempaa käyttöä kuin makkuuttaa vanhuksia kuset ja paskat housuissa.
Eipä oo ihihe vaikka rasismi lisääntyy.
Muutostakaipaava
4<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Höpö höpö.
Mää olen isäni ja äitini joutunut käyttään hautaan asti tuossa Ylivieskan terveyskeskuksessa. Välillä pitkiäkin pätkiä oltu osastolla.
Erinomaista hoitoa ja hoivaa siellä on meille annettu.
No,tasa-arvoista kohtelu ei täällä terveyskeskuksessa kyllä ole. Tääläkin se hoito on sen pärstäkertoimen ja uskonnon mukaan,liian usein.
Miten tämä kirjoitus liittyy lisääntyvään (aihetta kyllä on...) rasismiin?
Ei rasismiin pitäisi olla kenelläkään syytä. Pelkotilat ja ahistus kyllä saattaa nousta päällimmäiseksi tunteeksi kun maailma ympärillä muuttuu.
Syytä ei silloin pitäisi projisoida kanssaihmisiin. Kerran täällä vain ollaan. Nautitaan elämästä tämän saman taivaan alla.