Kepuli ihmettelee VR:n touhuja

Eikä muista kuinka toinen Kepuli Anu Vehviläinen surutta investoitutti täysin turhiin omalla äänestysalueellaan oleviin rataosuksiin jättisumia. Nyt Vr sitten maksaa ratojen käyttömaksuina paljon turhaa rahaa kun nämä käyttämättömänä olevat rataosuudet rasittavat yhtiön taloutta. http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194998127548/artikkeli/kansanedustaja raivostui junavuorojen lakkautuksista tama on taysi katastrofi .html
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Junaliikenne olisi voinut jatkua niillä muutamilla kymmenellä miljoonilla euroilla, jotka Vehviläinen tuhlasi. Tätäkin katastrofia osattiin jo odottaa.

Tänä syksynä Sipilä pysäyttää muun liikenteen ja Suomen, ja ensi keväänä rahattomuus lopettaa junaliikenteen. Valitsemalla keskustan hallitusveturiksi äänestäjät saivat mitä tilasivat.

Äänestä
  • Vehviläinen pääsi KMSn vaalirahojen avulla päättämään Joensuun seudun rataverkkojen rakentamisesta. Siksi rakennettiin älyttömiä ja erittäin kalliita siltoja monta kappaletta yhden ihmisen tarpeita varten. On se liikaa miljoonasilta ilman asutusta. Lisäksi rakennettiin yksikin uusi kilometrin tie yhden maajussin ajettavaksi VRn rahoilla.
    Näihin käytettiin tietysti myös niitä hankerahoja toinen puoli. Niitä jakoi ELY-keskus jossa kepulaiset levittävät verorahoja itselleen ja kannattajilleen. Tämä on syy Suomen talouden tuhoon. VR on Kepun järjestö. Nurin menee ja kansa maksaa. Joku tolkku sentään pitää olla. Korruptio jyllää.

    Äänestä

Tämä on täysi katastrofi, todella surkea asia ja huonoa aluepolitiikkaa, jyrähtää vasemmisto-kuhilas hhhhhhhhfff, ymmärtämättä asiasta tuon taivaallista.

Äänestä

Pitää saada kilpailua matkustaja juna liikenteeseen monopolit pois,ei radat ole Vr:n omaisuutta vaan vero varoilla rakennettu ja veronmaksajat haluaa ja ansaitsee kilpailevan toimijan mielellään joku ulkomainen niin alkaa oikeasti junaliput halpenemaan eikä mikään höpöhöpö vuoron hinta.Ja kepulit ja persut on pidettävä erossa tästä mihin ne koskeekin muuttuu paskaksi ja epärehelliseksi.

Äänestä
  • Varmaan joo jonossa kilpailijoita ajamaan täysin kannattamatonta junaliikennettä, josta tässä on kyse. Näähän on reittejä jotka ei kulje ilman poliittista tukea. Joka nyt leikkurissa eikä ole rahaa näitä ostaa. haluannähdä sen firman joka ajaa näitä vuoroja.

    Äänestä

  • Vehviläinen aiheutti ongelman . Pian näette miten hän aitoon kepulaistapaan huutaa kurkku suorana vaatien junayhteyksien säilyttämistä ko radoilla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hhhhhhhhfff kirjoitti:

Eikä muista kuinka toinen Kepuli Anu Vehviläinen surutta investoitutti täysin turhiin omalla äänestysalueellaan oleviin rataosuksiin jättisumia. Nyt Vr sitten maksaa ratojen käyttömaksuina paljon turhaa rahaa kun nämä käyttämättömänä olevat rataosuudet rasittavat yhtiön taloutta. http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194998127548/artikkeli/kansanedustaja raivostui junavuorojen lakkautuksista tama on taysi katastrofi .html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu