Mamu saa 73 €/p ja minä 71 vuotias eläkeläinen 33€/p, netto. Työttömyysavustusta en ole koskaan saanut. No, TYeLliä tuli maksettua laiskasti, mitenkä paljon mamu on maksanut saadessaan melkein tuplasti "eläkettä".
Joskus noin pari-kolmekymmentä taakse sossu maksoi käytetyn auton joillekin mamuille, onkohan käytäntö vielä voimassa.
Joskus noin pari-kolmekymmentä taakse sossu maksoi käytetyn auton joillekin mamuille, onkohan käytäntö vielä voimassa.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mihin perustuu tieto mamun päivässä saamasta rahasta? Itsekin toivon nuo jo valmiiksi talousvaikeuksissa olevan maan lopullisesti romahduttavat loispaskat takaisin sinne mistä tulivatkin, mutta kiinnostaisi ihan että kuinka paljon niille oikeasti syydetään rahaa kun oman kansan köyhimmät on kodittomina ja/tai vailla riittävää toimeentuloa asumiseen, lääkkeisiin ym. perusasioihin.
Itse sairastuin koulunpenkiltä suoraan eläkkeelle joten työeläkettä en ole ikinä kerennyt tienaamaan. Kansaneläkettä saan tällä hetkellä reilut 500 euroa, ja siihen päälle takuueläke n. 200 euroa nostavat kuukausieläkkeeni vähän päälle 700 euroon, muistaakseni 734 yhteensä. Tuosta laskee päivälle 24,50 euroa. En tiedä miten pärjäisimme jos puolisolla ei vielä olisi tätä nykysuomen alennustilassa lottovoitoksikin nimitettyä ihmettä, työpaikkaa.
Pääsi sekosi koulun penkillä ja pääsit eläkkeelle? Aloittajan kysymykseen vastaan, että joka ainoa mamu saa kortille ladattuna 90 euroa kuukaudessa!
Noin viikon vanha TVeestä poimimani tieto kertoi Suomen maksavan 73€/päivä mamulle. Saksa maksoi eniten, Suomi oli kolmas ja yksi välimeren maa jumpona 2€/päivä.
Suomalaisen kannattaa hakea kohta turva paikkaa omasta synnyinmaasta.paremmat edut
Kenkälankkitehtailla alkaa pyyhkiä hyvin.
Uutisissahan kerrotaan aina että pakolaiset saa huonosti rahaa ja ihan taulukon mukaan...
Tuohan on totta, mutta sellainen asia sosiaalituissa on kuin HARKINNANVARAISUUS minkä lehdet unohtaa kokonaan...
Viime vuonna harkinnanvaraisista tuista meni 95% pakolaisille, siis lähes kaikki....
Esimerkki harkinnanvaraisista:
- Suomalainen: Tarvitsisin polkupyörän päästäkeni kulkemaan ja kuntoilemaan
- Virkailija: Tietokoneen mukaan halvin kuukausilippu bussiin maksaa 100€ voimme maksaa siitä 90€ kuukaudessa
- Pakolainen: Tarvitsisin polkupyörän päästäkeni kulkemaan ja kuntoilemaan
- Virkailija: Kas tässä 600€ sitoomus raision biltemaan, käytähn siellä 3kk kuluessasi hakemassa mieleisesi polkupyörän
Täällä natseille faktaa
http://www.image.fi/uuninpankkopoika-saku-timonen
Miksi levität valheellista tietoa. Tietolähteesi on varmaan Mitä Vittua-lehti.
HÄPEÄ! Hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi hyi sinua raukkaa.