Ihan vaan aikani kuluksi katselin tietoja eri afrikan valtioista ja etelä afrikasta kertoiltiin seuraavaa:Maailman kaikista maista Etelä-Afrikassa tehdään eniten raiskauksia henkeä kohti[87]. Yksi neljästä eteläafrikkalaisesta miehestä tunnustaa olevansa raiskaaja. Koululaisten keskuudessa tehdyssä kyselytutkimuksessa neljännes pojista mainitsi joukkoraiskausten olevan mukavaa.[88] CIET African kyselyssä vuonna 1999 kolmannes vastanneista naisista kertoi joutuneensa viimeisen vuoden aikana raiskatuksi.[88] Etelä-Afrikassa on uskomus, että raiskaus on miehinen teko.
Onneksi tämä tapahtuu vain etelä afrikassa,eikä pidä yleistää että muualla afrikassa raiskailtaisiin.Ihme että suvaitsevaiset ihmiset antavat vikipedian tuollaista kirjoittaa.mänttilässä ei onneksi tuollaisia pakolaisia ole yhtään.
wikipediasta löydettyä
onneksinoionkaukana
5
142
Vastaukset
- niitin
Niin, Etelä-Afrikkahan on melko eurooppalainen valtio.. Suhteessa vähiten "oikeita" afrikkalaisia.
- eitässämuuta
Oikeita afrikkalaisia eli mustia on 79,2%väestöstä.8,9%valkoisia ja loput sekarotuisia ja muita.Lähde wiki.
- Jack_Hackerman
Mee Markku Siwaan ostaan lenkkimakkaraa 30 % alennuksella ja lopeta tuollanen paskanjauhaminen.
- natsifasistirasisti
Onko totuus liian kamalaa?Ei se ole rasismia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1894255"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?952793Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1462299Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p8622606 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark402195- 192041
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.302027Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1371871- 851859
Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201846