Nyt kaksi kuukautta roa kuuria takana. ei muita sivuoireita kuin toisessa suupielessä ikävä haava joka ei parane millään! Bepanthenia joka päivä laittanut mutta ei auta.
Jos syö jotain missä pitää vähän enemmän avata suuta niin heti tuntuu suupielessä ja siitä alkaa vuotaa verta ja menee punaiseksi. B-vitamiinia olen syönyt.
Onko kenelläkään hyviä neuvoja???
Roa, suupielessä haava jo kuukauden!
5
116
Vastaukset
- tuttuaon
Enpä tiedä auttaako oikein mikään. Mulla oli ihan sama juttu, ajattelin vain että se on pientä kipua ja sen arvoista, että saa ihon kuntoon. Huulirasvaa kului, mutta ei nekään kunnolla tehonnut. Yritä aukoa mahdollisimman vähän suuta, ettei se repeä aina uudestaan, muuta en osaa sanoa.
- pyörätuolissa
Ei tuo ole sen arvoista! Lopeta sen myrkyn syöminen, se on myrkkyä joka ei tee elimistöllesi hyvää ja tulet sen huomaamaan vanhemmalla iällä!!!
Kokemusta on!! - tuttuaon
Myrkkyä se on aknenkin kanssa elää. Mutta mitä tarkoitat että tulet huomaamaan vanhemmalla iällä? Onko sinulle tullut sitten jotain peruuttamattomia haittavaikutuksia?
- tyttö19k
ei pysty edes suuta avaamaan eikä syömään kun suupielet niin kuivuneet
- vilppuli
Hei! En tiedä lukeeko ap enää tätä ketjua, mutta kaikille muillekin roaa miettiville. Itse olin jo hilkulla aloittaa kyseisen lääkkeen, kunnes (varmaan satoja tunteja etsin kaiken kaikenahdollisen mahdollisen tiedon roasta) löysin kyseisen lääkkeen vaikutusmekanismin. Lääkärithän eivät "osaa" solutason tapahtumia selittää siitä kysyville. Kuitenkin, löysin englanniksi erittäin vakuuttavan tekstin roan toimintamekanismista. En jaksa etsiä sitä enää kun en muista mistä sen nappasin, mutta googlettamalla esim "accutane telomerase" löytyy varmasti tietoa niille joilla on hieman enemmän tietoa solubiologiasta. En halua pelotella tällä, mutta täytyy sanoa että vastuutonta lääkäreiltä kirjoitella lieviinkin aknetapauksiin solumyrkkyä. Kehoitan kaikkia ensin ainakin kokeilemaan kaikki mahdolliset keinot päästä aknesta, ennen roaa. Itsekään en tiedä mitä nyt teen vittumaiselle aknelleni kun en roaa aio syödä. Mutta voimia kaikille aknesta kärsiville, tiedän tuskan.. :( toivon ettei tekstiäni pidetä trollina, koska sitä se ei ole enkä hyödy mitään siitä että varoitan ihmisiä lääkkeestä joka on tuhoisa elimistölle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24845373Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3211254Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21110892Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369721Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236521Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03220Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302249- 391677
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261530