Valtaisat tulvat Hua Hinissä!!!
http://www.huahinforum.com/viewtopic.php?f=1&p=394811
Vaarallinen Hua Hin
11
97
Vastaukset
- eivaarallinen
Sadekauden aikana rankkasateiden jälkeen vedet saattavat nousta kadulle, mutta kuten tuostakin kuvasarjasta käy ilmi, niin parin päivän päästä kadut ovat jo aivan kuivia, joten ei syytä huoleen.
Oli muuten mukan kokemus nähdä kaupungissa tulvia.
Mutta sadekausi loppuu lokakuun alussa ja silloin alkaa se lämmin kausi ja silloin sataa harvoin.
Ei syytä paniikkiin.- Sadekylmäkuuma
Ai että sadekauden jälkeen alkaa lämminkausi. Se olikin täysin uutta tietoa. Mikä sen lämpimän kauden jälkeen tulee.
Sadekauden jälkeen tulee kylmäkausi.
- hengenvaarallinenHua
Eipä tuo oikein turvalliselta näytä, autotkin kattoa myöten vedessä! Lahkolaisethan tapansa mukaan moittivat Pattayaa, mutta unohtavat samalla, että Hua Hinissä asiat ovat paljon hullummin, vesijohdoistakin tulee saastunutta tulvavettä.
Nämä Huia Hinin suurtulvathan edistävät paljonkin deguekuumeen ja malarian vaaraa siellä jo ennestään korkean riskin paikassa. Ja kaikki vedethän tietenkin valuvat mereen, turmellen likaisia rantoja ja vettä edelleen. Kaikki kulkutaudit lisääntyvät kohisten siellä.
Vaihtakaa matkailukohdettanne, Pattayallkin tulvien jälkeen siivotaan ja puhdistetaan välittömästi paikat, jota Hua Hinissä saa odotella viikkokausia, että sade uudelleen huuhtoisi paikkoja, luulevat kaiken näin puhdistuvan. Eivät ymmärrä siellä, kuten Pattayalla, että desinfioimalla saadaan puhdasta aikaan!
https://www.facebook.com/phraereveal/photos/pcb.540663662754769/540663402754795/?type=1&theater- RuumitaTuleeHuaHinissä
Tuollaisesta tulvasta mitä Hua Hinissä on hukkuu varmasti ihmisiä.
- eisinne
Maanantaina matkan peruutus edessä, vaihto muualle turvalliseen paikkaan Thaimaassa.
- lapsellista
Viime kerralla kerroit, että koko sukusi on perunut matkansa Hua Hiniin. Eivätkö he nyt uskoakaan sinun mustamaalaamistasi?
Yritäppäs vielä.
Pajastat vain lapsellisuutesi ja kaunasi. - vanhuksetHuaHinissä
lapsellista kirjoitti:
Viime kerralla kerroit, että koko sukusi on perunut matkansa Hua Hiniin. Eivätkö he nyt uskoakaan sinun mustamaalaamistasi?
Yritäppäs vielä.
Pajastat vain lapsellisuutesi ja kaunasi.Hua Hinissähän lähes kaikki ovat lapsellisia, vanhuuteenhan kuuluu lapselölisuuden paluu.
- Pillipiipari12
Matkat ja suku ovat mielikuvituksen tuotetta, toki Hua Hinissä sadekaudella vettä sataa, kuten joka puolella Thaimaata.
- SurkeaHuaVaara
Mutta tulvat eivät ole kunnollisen viemäröinnin ansiosta tuollaiset mitä Hua Hinissä on.
- Pillipiipari12
Jaa jaa, kaiketi et ole koskaan Hua Hinissä käynyt, tai edes Thaimaassa. Niin tietämätön olet, monsuuni sateet on sitä luokkaa että siinä ei viemäröinnit paljon paina, se ei ole mitää tihkua.
- entinenHuaHiniläinen
Pillipiipari12 kirjoitti:
Jaa jaa, kaiketi et ole koskaan Hua Hinissä käynyt, tai edes Thaimaassa. Niin tietämätön olet, monsuuni sateet on sitä luokkaa että siinä ei viemäröinnit paljon paina, se ei ole mitää tihkua.
Kannattaisi vain piiparoida pillejä, koska Hua Hinin olemattomasta viemäröinti järjestelmästä ja vesien puhdistamisesta siellä et tiedä mitään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude16714008Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t10510132Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1019209Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k218439Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy437143Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk486837Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1516226Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1085190Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri244365En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4071372