En käy ikinä tässä kyseisessä lafkassa. Tuhosivat kymmeniä vuosia paikalla olleen pesulan maamerkin. Piha oli niin hieno ennen. Nyt pelottaa että joku tulee näen varjoja. Sekä näkyjä piia raskista. Näen varjoihmisiä.
karsikon s-market boikottiin.
sboikot
216223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
"En käy ikinä tässä kyseisessä lafkassa."
Enkä minä,kyseessä on joensuun kuppanen kylä josta hönnöt ihmiset ostivat happanneita mökkejä,hullut välittäjät pyytävät 100000-150000euroa muutaman kympin töönöistä.
Kypsiä purkukohteita,niitä kukaan tule remontoimaan enään,se sinun pesulakin purettiin ja kuskattiin kaatopaikalle,ei auttanut yritykset ei,niin nuo hullut myy vielä noita lahoneita omakotitaloja valesokkeli hökötyksiä.
Tuota pesulaa ennen oli sentään ravintola baari joka toimi iltojen viihdyttäjänä karsikkolaisille karaoken ystäville.
Mutta sehän ei kauaa toiminut nut joensuun apinat nämä idiootti rasistit joka alkoi 1990 luvulla tuhosivat toisen yrityksen täysin polttamalla (tuhopoltto).
Tämmöisiä saatanan venkuloita on joensuulaiset rasistit,ei sinne pidä mitään yritystä koskaan perustaa koko pohjois-karjalaan,ne on rasisteja pölhöläisiä,kateellisia paskiaisia hapanneissa kodeissaan.
Pyh koko pohjois-karjala happanneet kodit ja rasistiasujat.
Leppoisaa launtai-iltaa sinne Paiholan suljetulle osastollekin :D
Kommentistasi puuttui vielä se foliohattu...
Varjoihmiset ovat todellisuutta ne pöllii tavaroita kun selkänsä kääntää
Koko joensuu boikottiin kaikella tavalla.
Liikennehän on suuniteltu juuri niin kun ei pitäisi,eli autolla ei pidä ajaa missää ja minnekkään niitä ei saa kun on pirun ahdas kaupunki ja pyöräillä ei kannata kun kadut ja tiet tehty miten sattuu ,joku hullu suunnittelija on suunittelut liikenteen kaaoksen tuonne alueelle.
Karsikkoon kun ajellaan autolla esim:keskustasta päin uuden sillan yli kun ei suvantosillalta pääse ,senkin ne tollot on sapetoineet koko vuoden.
karsikosta päin mentynä liikenne ympyröitä on..... hetkinen täytyypä oikein miettiä laskelmoida.
Herranen aika onko niitä jopa 6 kappaletta????????
Lisänä kauhea haju eli hajuhaitta. ilmeisesti ilomantisintien takaa kaatopaikka tuoksut,usein haisee tuolla ja jotkut on ostaneet jopa talon tuolta alueelta.
Taidat itse olla se pahin hajuhaitta.
Haju tulee kaatopaikan kupeesta Fortumin tervajalostamosta jossa poltetaan metsien risuja hallitusti ilman ilmaa. Siitä johtuu tämä jokapäiväinen kahvin haju. Voit olla tyytyväinen että asut Karsikossa etkä jossain 10 kilometrin säteellä joensuusta jossa myrkkymäärät ovat kymmenkertaisia. Tämän sallii joensuun kaupunki ympäristösopimuksellaan fortumin kanssa .Saatte halvempaa lämmitystä myrkyttämällä ympäristökuntien asukkaita sopimuksen ehdoilla eikä joensuu vaadi siksi mitään ilmanlaatukriteereitä fortumilta. Joskun tyynellä ilmalla sitten kärsitte itsekin näistä natsisaksan kaasuista jotka taatusti ovat hengenvaarallisia teillekin.Minulta paloi keuksot jo keväällä kaasun takia .
Ihana Karsikon S-market. Käyn mielelläni ja niin monet muutkin. Kilpailu on tervettä Karsikon kauppojen kesken.
Kriääkk!!!!!!!! Näkemäni Varjot saapuvat Z'ha'dumista ja näyttävät minulle keskaria!
"The Shadows are a fictional alien species in the science fiction television series Babylon 5."
Pelottaa jos lakko tai-pako -laisten sijaan Maahan tulee Varjoja Z'ha'dumista apua!!!!!!!!!!!!
Näen varjoja kaikkialla, erikeepperiä ei kiitos enäÄ!
t. avaaja, näkyjä näkevä mäes!
Morden,auta!
https://www.youtube.com/watch?v=UAsk3ay3e98
Varjot on TOTTA ja totisia Sotureita!
Piia myyjä on niin ihana ja as.palvelun osaava, tietääkö kukaan hänen sukunimeään?
hyvä kauppa,mielenterveys ongelmiin auttaa 9-millinen burana.
Tai viiskymppinen Irina.
Jouduin aattona paiholaan pehmustettuun huoneeseen kun ammuin asuntoni tohjoksi. Onko siinä mitään hullua jos sisällä lentelee lintuja ja tähtiä että ammun? Ei minusta teen tästä kantelun potilas-asiamiehelle. Aselupanikin vietiin miksi?
Uus blondi lyhyt tukkannen, jolla on sivut lyhyet nii on todella naitavan oloinen. Halyaisin panna häntä
Niin minäkin haluaisin, mutta meidän molempien on varmaan alistuttava siihen ettei sitä aina kaikkea saa mitä mieli tekee!
saako sen piian tiedot
Hyvä kauppa palvelu ym
joo panisin minäkin :)
No se karaoke kyllä sai mennäkkin. Muuten kyllä kuulostaa vähän harmilliselta varsinkin ne hajuhaitat. Oliskohan kaasu asialla? S e ässä on kuiteski ihan hyvä juttu, pitääkin käydä joku päivä ostoksilla.
No sehän on vaan ääsmarket😎sokkona vaa ni kyllä se siitä! Try. 8