Miten mahdollista, että Suomessa vaeltaa paperittomina tuhatpäiset laumat. Majoittuvat vastaanottokeskuksiin ja ruokitaan vielä. Sanovat vaan jonkun nimen ovella. Hyysärit kampaa munakarvatkin ja pääministeri lupaa asunnon?
Paperittomat souvaajat!
Miksirajamiehiä
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Näin se menee, kun persut pääsevät toteuttamaan unelmaansa. Ne eivät myyneet pelkästään omaa persettään, vaan koko maan.
Tähän ei nyt natot auta. Koska poliisejakin on vähennetty rankalla kädellä pitää armeija laittaa ottamaan kiinni laittomat maahantunkeutujat, jos ei, niin lakkautetaan armeijakin hyödyttömäksi saman tein.
Nytt suomalaiset asunnottomat menkää ruotsiin tulkaa musuporukassa takaisin pääsette hoetelliin täys ylöspito..
Taitaa olla ihan turha meidän kallis rajavartiolaitos? Kuka vaan voi kävellä Suomeen ja alkaa hysärien elätiksi!
Eiköhän tämä ole eu n aikaan saanos, persut sentään yrittää tuoda nämä ongelmat päivänvaloon, muut puoluveet ei näistä asiosta halua edes keskustella, jos seuraavassa halituksessa ovat vihreet, sdp, vasurit, rkp, kyllä sitten ollaan ihmeissään näiten matujen ja mutujen kanssa, sitten on varmasti rajat auki tai ainakin vuotaa.
Voi vittu
Paperittomat souvaajat!
"Miten mahdollista, että Suomessa vaeltaa paperittomina tuhatpäiset laumat. Majoittuvat vastaanottokeskuksiin ja ruokitaan vielä. Sanovat vaan jonkun nimen ovella. Hyysärit kampaa munakarvatkin ja pääministeri lupaa asunnon?"
No onhan se selvä, koska Suomi ei vaadi rajatarkastuksia. Sen sijaan Ruotsi ja Tanska ovat pyytäneet EU:lta lisäaikaa rajatarkastusten suorittamiseen. SSS-miehet haluavat ilmeisesti lisää tulijoita Suomeen, joten persujen, kepulaisten ja kokkarien mielestä rajatarkasuksia ei tarvita, jotka estäisivät myös terroristien, rikollisten ja aseiden päätymisen Suomeen esteettä.
No toisaalta viime vuonnahan Suomi lisäsi maahanmuuttajien määrää aikaisemmasta eniten koko Euroopassa peräti 822%. Tämä persujen hallituskaudella? Kakkosena oleva lisäsi useita satoja prosentteja vähemmän. Suomen hallitus haluaa ilmeisesti halpatyön takia tänne paljon lisää maahanmuuttajia kuten Stubb on mediassa myöntänytkin.
Ruotsin rajatarkastukset vähentäneet turvapaikanhakijoiden määrää Suomessa – hakijoita voidaan majoittaa telttoihin
http://www.hs.fi/kotimaa/a1448340459642
Koska kaikki on Timo Soinista edellisen hallituksen ja SDP:n syytä.
Ai timosta no joo samaa ne kaikki poliitikot on aina jauhanut että entisten vika ei se mikään timon keksimä juttu ole kaikki sitä on hokenut ja tulee hokemaan jatkossakin odotappa vain seuraavaa hallitusta eihän sen vika ole mikään asia vaan tän nykyisen hallituksen tietysti.