koska he ilkkuivat maahanmuutosta ja nyt eivät tee mitään vaikka maahan tunkee joka reiästä mamuja. Miksi eivät siis muuta sanojaan ennen vaaleja teoiksi. Miksi? Siksi että ovat helppoheikkejä, jotka kansaamme huiputtavat. Helppohan se on tietämättöminä puskista huudella. Nyt on sitten löröt housussa. Eivät saa kiinni edes Tornion ja Haaparannan välistä rajaa. Huh hellettä. Siellä uutisten mukaan joku persu hörhö pullistelee suomi paidassa lippu tanassa. Eipä taida auttaa mitään. Niin on Lieksassakin äänet vaienneet ku maassa on enempi pakolaisia kuin Thorsin kaudella, vaikka persuministeri istuu puolustuksessa, sosiaali- ja työvoimapuolella. Kaiken kukkuraksi vielä Soini ulkoministerinä ihan pihalla. Höplästä on kansaa vedetty - ei ihme että Hgissäkin ääniharava on kelkasta hyppäämässä-
Miksi persut vaikenevat
höpläsää
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Jaa! Vain persutko ne istuu yksin hallituksessa? Eikö siellä muita ollutkaan?
Persutko ne onkin vastuussa Lähi-Idän konflikteista ja sen aiheuttamista pakolaisvirroista?
Persutko ovat säätäneet Suomen avokätiset turvapaikan hakijoiden tuet?
Muita Pohjoismaita huomattavasti löysemmin irtoavat oleskeluluvat?
Nopeat perheenyhdistämiset?... jotka nyt kaikki yhdessä toimivat vetovoimatekijoinä.
no persuthan siellä hallituksessa on päättämässä ja rajatkin saa kiinni ihan poliittisella päätöksellä. Eivät vaan osaa tehdä muuta kuin nostaa palkkaansa.
Niin, niin, mutta te lupasitte! Miksi te nyt käytätte lipsumiseen niitä samoja syitä kuin muutkin, vaikka maahanmuuttajien tulon estämisessä ei pitänyt olla mitään ongelmaa?
Ei pidä luvata jos tietää, ettei voi mitään. Se on sitä kaikkein v-maisinta huijausta.
Persut on nyt pettäneet kaikki lupaukset.
Luuletko hallituksessa mentävän vain yhden puolueen tahdon mukaan?
Nyt niitetään edellisen hallituksen jälkiä.
Saksassa onkin sitten varmaan paljon persuja, merkkelikin on sitten persu.
Persutko antaa soskusta rahaa mamuille?
kts. googlelta tiliote
Persut olivat oikeassa. Hyyssärit vinkui mamuja suomeen. Nyt kun tilanne karkasi käsistä, syy on heidän ketä varoitti maahantunkeutumisesta. Hoitajaa nyt demarit tunkionne.