10 000 pakolaista Köyliöön

varautukaalallit

Orvon kotikunta.

12

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VoiJumalauta

      Teryleenihousu-Petterin salainen haave toteutuisi ja hän saisi oman patsaan Lallin patsaan viereen. On muuten sellainen Puuha-Pete, jota ei saisi päästää sataa kilometriä lähemmäs päätöksentekoa! On samalla oiva esimerkki Suomen päättäjistä siinä mielessä, että kun jaksaa nuolla puolueen politrukkeja ihan yliopistoaikojen nuorisopolitiikasta asti, niin johan se palkkio sieltä aikanaan tulee. Harmi vaan, ettei Suomessa ole mitään kynnystä sille, keitä ministereiksi pääsee!

      • et.silleen

      • katolinenlidkikke

        Vieläkö ne juntit palvoo siellä Lallia.


      • luuvitonenbreivei
        et.silleen kirjoitti:

        Satakunnan kokoomuslaiset ovat olleet mukana pakolaisbisneksessä jo vuodesta 2009. Katso video:

        http://anneliauer.com/kantelu-osa-3-porin-pienet-piirit-kuka-tuntee-kenet/

        Pakolaisten tulviessa Suomeen jotkut harvat ja valitut käärivät suuret määrät euroja omiin taskuihinsa.

        Köyliö kantaa luonnollisesti kylän pojan teon suurimmat seuraukset.


    • MääHaluunMinisteriksi

      Orpo on pelkkä käsikassara isojen poikien leikeissä ja katselee kuin vauva pinnasängyssä maailmanmenoa ympärillään! Joku nuuttipukkia esittävä lapsikin hoitaisi tuon ministeripestin paremmin kuin Köyliön vänrikki nappula!

    • WestEnd

      No ei niitä Säkyläänkään parane laittaa

    • onsekummaAbreivbolcri

      Orpo ja Ryti, mikä kumma taito satakuntalaisilla on pohjalaisten tavoin sotkea asia, ensin Saksan kelkkaan lähteminen ja nyt tämä. Savolaisen Kekkosen aikana lähti porukkaa Ruotsiin, mutta ainakin saatiin olla rauhassa.

      • antikok

        -"Kokoomusta ei saa koskaan päästää hallitukseen!", sanoi savolainen Kekkonen. Silloin oli valtion talous ja työllisyys voimissaan. Kokoomuksen paikka on oppositiossa, joten muistakaa tämä ensi parlamenttivaaleissa.


    • kiinteistöt

      Turvapaikanhakijoiden / pakolaisten vastaanottokeskukseksi soveltuu Köyliössä seuraavat paikat:

      Lallintalo

      Tuiskulan Seuratalo

      Köyliön Työväentalo

      Köyliön kunnanvirasto

      Vuorenmaan Seuratalo

      Kuinka paljon pakolaisia noihin kiinteistöihin mahtuu?

      Suomella ei ole Irakin ja Somalian kanssa pakolaisten palautussopimusta / Ruotsilla on pakolaisten palautussopimus
      Irakin kanssa.

    • MäMaalaispoikaOon

      Orpo on Köyliön tunnetuin pakolainen ja saa siitä tuntuvaa korvausta. Eikä mennyt muuten pojalta kuin viikko tajuta että maahan virtaa tuhansia henkilöitä joilta ei edes kysytä papereita...

      • lallijooseppi

        Köyliössä on rikkaita poikia maataloustukien ja Orvon lähettämien palkkakuittien takia. Mikähän näillä maalaisilla on, että aina tekevät hirvittävää vahinkoa Suomelle.


    • b92mamutus

      Orpo on munaton ruottalaisten edessä, mitähän Lalli sanoisi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      15
      2940
    2. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      39
      2547
    3. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      38
      1413
    4. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1330
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1221
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      40
      969
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      124
      863
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      32
      796
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      27
      645
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      58
      606
    Aihe