Tunnetko olosi yksinäiseksi? Eikö kukaan ota sinua vakavasti? Onko työnsaanti vaikeaa tai peräti mahdotonta? Oletko tuuliajolla etkä saa kontaktipintaa todelliseen maailmaan?
Liity nyt johonkin uskontokuntaan. Jos olet todella heikkolahjainen niin islam tarjoaa sinulle kodin. Jos olet tasaisen heikkolahjainen niin jehovan todistajat saattaa olla ratkaisu. Muut heikkolahjaiset voivat hakea apua ortodoksikirkosta tai evankelis-luterilaisesta kirkosta. Näillä paukuilla et jää yksin vaan voit jakaa ajatuksiasi (jos niitä ylipäätään on) muiden heikkolahjaisten kanssa.
Liittyminen on helppoa eikä edellytä omia näkemyksiä, mielipiteitä, koulutusta eikä muutakaan solutoimintaa pään alueella (eikä sellaista edes hyväksyttäisi) sillä sinua odottaa valmis konsepti ja sinun rooliisi kuuluukin vain uskoa siihen. Helppoa. Lopeta yksin yrittäminen ja hakeudu heikkolahjaisten siipiensuojaan. Sieltä ei raha eikä valtiovallan suojelu lopu.
Lukekaapa tämä. Saat uuden elämän.
2
111
Vastaukset
- Kaksneljäviis
Islam on vastaus heikkohermoisille ja vajaamielisille. Viisaat ovat muualla.
- ps91
Kun ihminen taistelee oman maansa henkisen hyvinvoinnin ja turvallisuuden takia. Kansansa puolesta sortajia vastaan. Taistelu on aina oikeutettu!
Jatkuva periksi antaminen ja myönnytykset. Tuhoavat sen pienenkin puolustuskyvyn joka jokainen voi omasta tahdostaan antaa. Ne massa hyökkäykset ja lain unohtaminen päättäjiltämme on vienyt meidät sotaan jopa 1918 malliin.
On kauhistuttavaa todeta kuinka lepsuja me olemme jopa kansana. Antaen vääryyden kukoistaa.
Rukoilen koko sydämestäni että raamatun sanan mukaan pahallekin on annettu aikansa. Ei hyväksytä islamia joka ei ole edes uskonto, se on opi, jota muuttavat mielensä mukaan.
Siskot ja veljet noustaan kohtamaan paha voitajana. Maa on meidän ja meistä on kinni, pysyykö se meillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1753619Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi332834Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.12726Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem572682Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️252579Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k172559Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien872016Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1721988Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill91968Pesäpallo rulettaa
Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy31703