Arabit vihaavat toisiaan!

rasistisakkia

Serbian poliisi kertoi minulle seuraavan asian:

– Syyrialaiset eivät pidä irakilaisista, mutta jotenkin tulee toimeen keskenään. Mutta kaikki arabit vihaa afgaaneja. Samaan aikaan afgaanit ja arabit yhdessä vihaa afrikkalaisia, he jopa halveksii istua heidän vieressä. Mutta kaikkein hauskinta asiassa on, että he kaikki kutsuvat itseään syyrialaisiksi!

Lähde:  http://kompravda.eu/daily/26434/3305922/

7

87

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mulla-on-unelma

      mutku sitten kun me kudotaan niille sukkia ja leivotaan pullaa, ne muuttuu suvaitsevaisiksi ja sopeutuu suomeen!

    • satuja.riittää_

      Nyt on muotia olla syyrialainen - saa paremmin turvapaikan Euroopasta. Joukossa on myös paljon Bangladeshistä ja Pakistanista tulleita.

      • tvvjdovjo

        kertoko se serbialainen myös siitä kuinka heidän maassaan koruptio rehottaa tavan ihmisellä ei ole oikeuksia laisinkaan ellei rahaa löydy varsinkin poliisien keskuudessa tuo korruptio rehottaa kuten yleensäkin itä euroopan maissa

        myös ihmiskauppaa siellä päin maailmaa tykätään harrastaa melko paljon kertoiko se serbialainen pollari tätäkään edes? eiks me vähän niiku voitas syyttää serbialaisia ja muita itä euroopan maita siitä et ulkkiksia rantautuu eurooppaan koska hehän ovat välikätenä hommaavat näitä mamuja tänne.

        tossahan oli iltasanomissakin juuri juttua kuinka Torniossa yksi näistä kärähtäneistä ihmissalakuljettajista oli serbi.


      • dfjdofjojfof

        kertokose sitä


    • Voi sanoa arabit. Samallalailla voi sanoa eurooppalaiset.

    • sopimuumullah

      No ainakin irakilaiset tuntuvat viihtyvän Kaisaniemenpuiston somalien kanssa.Ehkä käyvät kauppaa jostain.Ehkä vaihtavat tietoja siitä miten viranomaisia pitää harhauttaa.tms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PropsApp Koodi

      Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset
      2
      3468
    2. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      72
      3211
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      46
      2718
    4. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      54
      2558
    5. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      68
      2336
    6. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      25
      1171
    7. Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!

      Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1157
    8. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      92
      1101
    9. Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen on selvä

      On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen joten
      Luterilaisuus
      336
      1033
    10. Hämmentävä muutos tv:ssä: Roope Salminen OUT, Sointu Borg IN!

      Roope OUT, Sointu IN! Mitä tykkäät tästä muutoksesta? Suositun Myyrä-seikkailusarjan alusta asti juontohommissa on oll
      Suomalaiset julkkikset
      14
      936
    Aihe