Saabin suunnittelijat muuttivat pariksi vuodeksi Saksaan. Ovat tehneet siellä uuden auton. Täynnä Saabismeja.
https://www.youtube.com/watch?v=wCkB6ZldlPY
Saabin suunnittelijat
8
131
Vastaukset 8
- Saabbisti
Saabin On Star systeemi on nyt sitten Opelissakin. Näin se kehitys kehittyy !
- UMononen
Saa 9-3 BioPower päästöt ovat lähes sata kertaa pienemmät kuin Volkkareissa. Saab on rehellisesi paras Volkswagen huijaa !!
- 900c
Mieti nyt kuitenkin kumpi noista merkeistä on edes toimiva?
- SA-AB
900c kirjoitti:
Mieti nyt kuitenkin kumpi noista merkeistä on edes toimiva?
Ottaen huomioon VW kaksoiskytkinongelmat ei ole mikään ihme että saksalaisten autojen maine alkaa himmentyä. VW on liittynyt korealaisten valmistajien jo pitkään harrastaman kertakäyttöautokulttuurin kannattajaksi. Kaikkihan tietää että kaksoiskytkimet eivät ole pitkäikäisiä.
- skodisti
Saab ei koskaan ehtinyt saada 2000-luvun tekniikkaa autohinsa, joten jätä arvuuttelu sikseen.
- Saabismit-Ok
Saab ja Porsche ovat jo yli 60 vuotta tehneet hyviä autoja. Aina edellä kilpailijoita.
- Eioleok
On oikeasti loukkaavaa kirjoittaa noista nerkeistä samassa yhteydessä.
- Eipä_jaksa_innostua
Olen ajellut yhden 3-vuotisen leasing-kauden työsuhde-Saabilla (900 GLs). Toki kauan sitten, 1980-luvulla. Kutsuin saabidiotismeiksi useimpia niistä ominaisuuksista, joita Saab ylpeänä kutsui saabismeiksi. Olihan autossa muilta osin toki hyvääkin. Hyvät penkit ainakin, jos ei muuta.
Laihdutuskuuri on varmasti tehnyt Opel Astran uusimmalle painokselle hyvää! Liika omapaino söi paljon edellisen mallin eväitä.
Appiukko-vainaalta jäi aikanaan meidän perheemme käyttöön taannoinen Vectra (olikohan vuosimalli 1989?). Oli paljon kevyempi kuin nimellisesti pienempää luokkaa edustavan Astran viime painos. 1,6-litrainen hinnat alkaen -moottori jaksoi viedä Vectraa tyhjänä liki kelvollisesti, mutta kuormattuna sai ohitteluhaaveet jättää sikseen. Muilta osin ei autosta pahaa sanaa, aikalaisekseen.
Ehkä ei silti minulle Opelia sen enempää kuin Saabiakaan. Tälläkään kertaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791682
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.107869En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207634- 133608
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo90606- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37536
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520