Turvapaikanhakijoitako Polvijärvelle?

Meille sopii runsaasti nuoria turvapaikanhakijoita.
Jos heitä työllistetään vaikka rengeiksi ja risusavottaan, niin ympäristön tila paranee. Maatiloilla on paljon tekemätöntä työtä.
Varmaan koulutuskin riittää ko. Töihin.
1184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hieno illuusio, mutta katsoppa miten kävi lieksassa - mustat kaapumuumiot vaan kaduilla menee, mutta asukasluku sen kun jatkaa laskemistaan.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toteutuukohan kirjoitti:

Meille sopii runsaasti nuoria turvapaikanhakijoita.
Jos heitä työllistetään vaikka rengeiksi ja risusavottaan, niin ympäristön tila paranee. Maatiloilla on paljon tekemätöntä työtä.
Varmaan koulutuskin riittää ko. Töihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu