Lähes 800 uutta Isistaistelijaa tulee päivässä, jos yhden ylläpito 15000€/vuosi niin kestävyysvajetta pukkaa 4,5 miljoonaa joka ikinen päivä. Ehdotan että seuraavaksi lopetetaan lapsilisät ja eläkkeet.
Ilmeistä on että vanhuksien hoitopaikoista tullaan kiristämään sillä terroristipakolaiset tarvitsevat nyt tiloja ja asuntoja. Huomioikaa sekin, että hoitohenkilöstöä vähennetään pakollaisten tarvitessa hoitajia sillä monet maahan rynnivistä on sairaita ja kantavat monia outoja sairauksia.
Mitä miettii seniori tilanteesta
6
99
Vastaukset
- LoisilleTasoaLöytyy
Ihmisiä alkaa aika paljon vituttaa, kun maahan tulee lisää elinkeinoelättejä ja oman maan kansalaista piiskataan ja lyödään kuin vierasta sikaa.
Onko kukaan laskenut mitä tulee maksamaan kun näille loisille pitää löytää vielä kämpät ennen talvea, että onko laskettu mitä se maksaa veronmaksajille?
Laitetaan nämä elintasoloiset sinne presitentinlinnaan kun sekin on nyt laitettu kuntoon ja sopisi erittäin hyvin pakolaisille ettei heidän tarvitsisi enää moittia huonosta asunnosta ja majoituksen kunnosta. Sauli Niinistö saa sitä mistä hän pitää puhettakin että kyllä sitä tilaa löytyy suomesta pakolaisille. - OnkoLaskettuMenotOikein
"Maahanmuuttoviraston mukaan keskimääräinen tavoiteaika hakemuksen käsittelyyn on kuusi kuukautta."?
"Jos siis viraston oma arvio saapuvien määrästä toteutuisi eli heitä tulisi tänä vuonna 50 000, olisi laskutoimitus teoriassa seuraavanlainen: jos yhden tulijan kulut olisivat vuodessa 15 000 eroa ja hakemukset käsiteltäisiin puolessa vuodessa eli kuluja syntyisi vain 7 500 euroa, olisi summa 50 000 kertaa 7500 euroa. Tästä tulisi yhteensä 375 miljoonaa euroa."
Tuosta luvuista puuttuu melkein puolet sillä kaikki kulut pitäisi laskea ja myös ne lisäkulut mitä nämä hulikaanit tekevät uhojaan maassamme.
Onko laskettu mitä ne kulut jotka ovat kohdistuneet naisiin ja tyttöihin joille tulee ikuinen rauma kun ovat joutuneet joukkorauskauksen kohteeksi?
Onko pääministeri Sipilä kumppaneineen laskenut sitä mitä raumoja kansa kokee kun joutuu pelkäämään ja menettää kotirahansa näitten sotarikollisten takia? - MitenTyhmiäOlette
Miksi Vihreät ja vasemmisto haluavat islamilaistaa Suomen? Ihan sairasta käytöstä V.Niinistön mekkalointi. EK ja Häkämies puhuvat roskaa.Ei islamimaista tule työkykyisiä,sossueduilla elättinä on entistäkin.Jos Suomeen halutaan työvoimaa ja lahjakkuutta sivistystä niin lähialueelta,Venäjältä otetaan. Koulutettuja yrittäjiä. Ei tule uskonto kiistoja. Venäjänpelkoiset poliitikot voi aiheuttaa vahinkoa maalle. Sipilä on tumpelo,ei ymmärrä mitä tapahtuu. Älkää menkö auttamaan keskuksiin, olette tyhmiä. Avustatte rikollisia ilmaiseksi ja maksatte vielä veroina muslimien lomamatkat.
. - Ääliöt
Tuo 15000 on ihan puppua, siinä ei ole laskettu puoliakaan kuluista. Esim. terveydenhuolto, koulutus, tulkit, pakolaiskeskusten henkilöstömenot.
Ihan paskaa jauhetaan noista kuluista, todelliset kulut yhteiskunnalle 60000-80000€/ elintasopakolainen.......biletys maksaa. - LopettakaaTeeskentely
Häkämies puhuu hölmöjä. Mihin töihin kielitaidottamat kouluttamattomat nuoret ja vanhat miehet voi ottaa? 3 turkki kurdi pizza paikkaa on jo 10000 as kunnassa. Kenkiä ei enää kiilloteta,partureita liikaa jo omast takaa samoin tax kuskia, eikä naiset lähde ulkomaalaisten kyytiin. Katuja ei lakaista. Remppa hommia eivät osaa. Ei niistä kehitysmaa muslimitytöistä ole kotiapulaisiksi. Miksei irakilaiset,somalit mene töihin rikkaisiin Saudi-Arabia,emiraatit joissa palvelusväkeä tarvitaan?Ei ne halua kun hölmöt maat elättää ne.Osa ei opi mitään koulussa,taidot ei riitä.
- eipahalla
Osaavat ne koraanin ja Mekkaan pyllistelyn. Työpaikan pitäisi olla
sellainen jossa ruokatunnin ja kahvitaukojen lisäksi on rukoushetket
ja ramadavapaat.
Saudi-Arabia ja emiraatit palkkaa työväkeä,pilvenpiirtäjiä on rakentamassa
kiinalaisiakin,mutta eihän kaikille työnsaanti olekkaan tavoitteena,eikai
muslimi halua olla toisen alaisuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk18410250Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi219672Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1648244Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2797716Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1696631Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k886060Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j665891Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1034947Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja274021Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html1142566