Huhtasaari käännytyksiä

Hyvä Laura!! :) Ainakin joku poliitikko tekee järkeviä ehdotuksia asiasta:

http://laurahuhtasaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/203236-ruotsista-tulevat-turvapaikanhakijat-kaannytettava-takaisin
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niinhän nyt jo tehdään jos kyseinen käännytys on mahdollista. Onko persut ihan pihalla maahanmuuttoasioista ??? Taitais tän Huhtasaarenkin olla parasta ensin tutustua Darwinin kehitysoppiin.

Äänestä
  • Darwinin kehitysoppi on haastettu moneen kertaan kaikista kysymyksistä joihin se ei ole pystynyt vastaamaan. Siten Lauran epäilyt ovat vain sellaista, mitä kuka tahansa ajatteleva ihminen tulisi kokeneeksi.

    Ei sillä tämä keskustelu ei koskenut kuitenkaan Darwinia ja hänen oppejaan vaan maahanmuuttajien käännytystä rajalta.

    Äänestä

Huhtasaaren kysymykset Darwinin suhteen edellyttää aika erikoista kokemusmaailmaa. Samoin hänen näkemyksensä käännytyksistä.

Äänestä
  • Olkoon miten on, mutta Laura on kuitenkin parhaan näköinen persu.

    Äänestä

  • Tisseillä eduskuntaan.

    Äänestä

  • Suomalaiset ovat tyhmää sakkia kuten jo Paasikivi totesi. Stubb hymyn ja urheilun takia ja Laura luultavasti omilla eh, ansioillaan. Kummat37kin ihan pihalla maailmasta, mutta ei haittaa äänestäjiä.

    Äänestä

Anne Berner on kypsään makuun. Isot siniset silmät. Nymfon katse.
Uunissa olisi hyvä uuniperunaa lämmittää.

Äänestä

Ei vedä vertoja Timpan raukealle katseelle kun heräät aamutuimaan sen kainalosta.

Äänestä

Ei pidä paikkaansa, että olisi käännytetty Ruotsiin yhtäkään tulijaa. Pitäisi kyllä käännyttää, mutta kun ollaan niin suvaitsevaista että.

Äänestä

Nimim.läpiä_päähän, jos Laura näkisi sinut niin hän tajuisi heti ihmisen ja apinan yhteyden.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Niinsitäpitää kirjoitti:

Hyvä Laura!! :) Ainakin joku poliitikko tekee järkeviä ehdotuksia asiasta:

http://laurahuhtasaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/203236-ruotsista-tulevat-turvapaikanhakijat-kaannytettava-takaisin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu