Räty ei niistä piitannut, miten Piirainen, sitä kokeilee....
http://static.iltalehti.fi/uutiset/18919897_503_uu.jpg
Hilkka haluaisi olla ykönen AKT:ssä. Johtajan välityksellä, hanskassa.
http://static.iltalehti.fi/uutiset/18919897_503_uu.jpg
Hilkka haluaisi olla ykönen AKT:ssä. Johtajan välityksellä, hanskassa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014121318919734_uu.shtml
Miten voi olla mahdollista että hallitus päättää tuhatta euroa hipovat palkankorotukset kolmelle puheenjohtajalle, kun jäsenistön on tyydyttävä 20 euron korotuksiin, päivittelee AKT:n valtuuston entinen puheenjohtaja Taisto Saarinen.
Auto- ja kuljetusalan AKT:n puheenjohtajat ovat saaneet tänä syksynä 500 - 800 euron kuoppakorotukset kuukausipalkkoihinsa. Isoimman korotuksen sai puheenjohtaja Marko Piirainen (sd). Korotus porrastettiin niin, että ensimmäinen varapuheenjohtaja Arto Sorvali (sd) sai puolestaan vähän enemmän kuin toinen varapuheenjohtaja Harri Pasanen (vas).
Jotain pyrkyryyttä taitaa olla kun lähes kuuskymppinen punikkiämmä noin avoimesti esittelee riippuvia ja tyhjiä maitosäkkejään.