Eilen oli taas uintikuntoiluiltapäivä. Mukavaa, kun paikka on taas syyskuun alussa avattu. Pientä muutosta on kesän aikana tehty. Näkyvin muutos on uintivalvojien korokkeen siirtyminen pois allastilasta ja omituisen lasiseinän taakse. Tuon lasiseinän tarkoituksen luulen tietäväni eikä se syy ole kovinkaan mairitteleva.
Oli oikein virkistävää: ensin puolen tunnin uinti ja päälle toinen puolituntinen vesijuoksua. Saunomisineen ja pesuineen tuossa se kaksituntinen hurahti kuin siivillä. Hyvä kun on tuo Smartumi. Työnantaja maksaa ja minä nautin.
Elokuun lopulla Kustavissa oli ihmeen runsaasti sudenkorentoja. Jotenkin symppiksiä. Siinä istuskellessani laiturille kannetussa tuolissa aina välillä korento istahti kädelle, "hengähti" siinä jonkun aikaa ja jatkoi lentoaan. Kauniita hyönteisiä. Lämpimät sattuivat elokuun loppupuoliskolle ja oli tosi ihanaa vain olla koko päivä ilman vaatteita!
Ai että miksi kirjoitin? No olihan hyvä saada edes yksi naturismikirjoitus. Muutoin koko sivullinen täyttä huuhaata ja kaikkea muuta kuin naturismia.
Talvinen naturistipaikka
5
278
Vastaukset
On se hyvä että täälläkin joku vielä pitää elämää yllä :) tuntuu vähän palsta hiljentyvän nyt kun rannat ovat liian kylmä paikka enään viettää aikaa ilkosillaan.
Aha, selkis. Pikkasen ihmettelinki tuota valvontajuttua, mutta vihjeesi oli kyllin adekvaatti.
No, sullahan onkin siihen parempaa tietämystä kuin minulla.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1835047Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,214440Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993127Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2563007Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432912- 522521
- 271929
- 421812
- 701780
- 221777
