Tanolantie-Lohikoskentie-Palontie akselilla on nähty karhuemo kahden pennun kanssa. Koirat reagoi voimakkaasti joten jos kuulet vihellyksiä metsässä se ei ole naapurin Jaska vaan isompi köriläs.
Karhu + pari pentua liikkuu alueella
9
872
Vastaukset
- vaivian
Ainahan niitä marja-aikaan näkyy ja varsinkin Vaivialla ja ovat yleensä vielä pirun kiukkusia ja liikkuvat hyvien marjapaikkojen lähellä.
Metsät on nyt täynnä marjoja, joten kaikki kynnelle kykenevät poimimaan pakastimet täyteen ja ei varmasti näy karhuja eikä susia.- sammaletmyllätyt
On siellä joka puskassa myös näitä syyskuun kyitä, mistä oikein on laulukin. Nekin suojelevat vaivialaisten puolukkamättäitä!
- Leukailija
Olen nähnyt hirviä vaan,mutta toimeen on tultu.Mutta kuka tällä kunnalla on diabeetikkojen personal trainer,kotorinteellä?Meinaan vaan että kun se tauti tulee on aika orpo olo sen kanssa.
- ppp22
Komeet kotisivut on Tuulensuulla kotorinteellä.Kun olisi nuo kolesteroliarvotkin yhtä komeet olisi hyvä elellä.Personal trainer vie löhöäjät salille chipsien ja Tv:n vierestä ja opettaa oikean ruokavalion.Hyvä hyvä.
- tyhjän.hölöttäjät
mitä tekemistä näillä sairasjutuilla on Vaivian karhujen kanssa? Keskittäkää vähäisen järkenne käyttö oleelliseen eli pysykää aloituksen määrittelemässä aiheessa. Tai olkaa mieluimmin ihan hiljaa.
- ewertyui
Pekka Mäkiketelä oli ollut juoppo kuskina Arto Mikkolalla ja Hannu Tuomisella omistamallaan henkilöautolla Ford Cortina. Mikkola halusi ottaa kyyttiin Jarmo Hoikkalan joka jälleen haahuili pitkin kylän raittia, koska hänet oli poistettu Ikahovista.
Hoikkala istuutui taka penkille Mikkolan viereen. Melkein välittömästi Hoikkala ja Mikkola aloittivat keskenään kiivaan ja into himoisen suutelemisen. Mäkiketelä oli sanonut että hänen autossaan ei homoilla ja homot lentää helvettiin kuljetuksesta. Mäkiketelä oli ajanut auton Läykkäläntielle Hoikkalan asunnon kohdalle. Takapenkkiläiset tottelivat käskyä ja nousivat ulos. Mikkola oli tällöin alkanut hakata Hoikkalaa ja Hoikkala oli kaatunut ojaan. Mäkiketelä ja Tuominen olivat menneet tappeluun väliin ja ottaneet Mikkolan takaisin kyyttiin. Hoikkala oli kävellyt kakat housuissa kotiinsa.- Anonyymi
Karhu on noin ystävänä ihmistä fiksumpi.Se ei loukkaa sanoillaan ketään kun vaan muistaa että karjaisu kaksi kertaa tai murahdus on käsky mene pois.Olet saaliin tai poikasen lähellä.
Itse olen kaksikin kertaa ollut timissä samalla metsällä sen kanssa.tosin minulla on eväät mukana sille jos tiukka paikka tulee ruoka kelpaa
aina.
- Anonyymi
Timin karhu on ehtinyt jo tanolantielle.Ja kai oli pyörä muovipussi tarakalla myös.
- Anonyymi
Menin 2019v lenkille alkukesällä Timin maston lähellä. Yhtäkkiä kuului kaksi karjaisua
Puhelin rauhallisesti ja poistuin paikalta ja aina kun on mukana jotain lihanroippeita
heitin ne maahan.ja palasin seuraavana päivänä paikalle.Lihat oli syöty ja tassun jäljet oli.
Että onkohan tämä nalle ollut jo kauemmin Timin suunnalla?Mutta sivistynyt tämä on.Mene pois on kaksi karjaisua karhun kielellä.Ja lampaitahan se kyttäsi sillon.
Mutta elossa ollaan ja karhuillaan ihan harrastusmielessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360