Avaako Jorma halliensa ovet pakolaismajoitukseen

Lämmintä lattiatilaa olisi hyvin hätämajoitukseen sporttipyhätöissä ja Matti voisi avittaa oman firmansa toimarina laadukkaamman majoituksen tarvitsijoille.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kari on kuulemma avannut ovensa possentiellä ja tukihan Kari pakolaisten vastaanottoa kaupunginjohdossakin.

Äänestä
  • Gay Westiin mahtuu myös pakolaisia.

    Äänestä

  • Kommunismia pakoon pyrkiviä.

    Äänestä

Perttu availee SCC:ta.

Äänestä

Jorma ei avaa hallien ovia pakolaisille. Jorma on julkisuudessa demari ja oikeasti kaikkea muuta...

Äänestä
  • Perziikki Jorma on perziikki.

    Äänestä

Isossa hallissa pakolaispojilla olisi tilaa homoilla keskenään. Jäisi paikallisten naisten raiskaaminen vähemmälle.

Äänestä
  • Saatko usein näitä järjen ilotulitteita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


johtajillanäytönpaikka kirjoitti:

Lämmintä lattiatilaa olisi hyvin hätämajoitukseen sporttipyhätöissä ja Matti voisi avittaa oman firmansa toimarina laadukkaamman majoituksen tarvitsijoille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu