Haglundin ja Kanervan puhelimissa esiintyneet häiriöt ovat Viestintäviraston tutkimuksen mukaan tapahtuneet ko. henkilön päässä eikä ole siis puhelinyhteysvika tai laitevika.
Outoja häiriöitä
häriö
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minun aloite poistettiin, kun sanoin suoraan, että vakoilulla on tarkoitus kiristää noita kolmea. Pyrkimys painostaa Merkelin tukemiseen maailman valloituksessa ja euron pelastamiseen, sekä pakottaminen Nato-jäsenyyteen, sen lisäksi ehkä vielä organisoitu väestön vaihto muslimeihin.
Sipilän ja muiden puhelimia on aika varmasti kuunneltu myös, mutta länsiystävällisen pääministerin osakkeet pidetään korkealla, eikä asia paljastu.
Myös Jussi Niinistö epäilee puhelimensa kuuntelua
http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/myos-jussi-niinisto-epailee-puhelimensa-kuuntelua/707880/
Huomenna nähtävästi tulee lisää paljastumisia?
Vähän huvittaa rkp:n palstalla tämä aihe käsitellään moitiskellen Kanervan ja Haglundin egoa. Tällä kertaa on uskottava vakoiluun, koska se on netissäkin niin esiinpistävää ohjelmistojen ja laitteiden kautta, siis normaalia arkea. Mä ainakin olen lähes 90 %:n varma, että vakoiltu on ja kysyä sopii, onko pressan puhelinta vakoiltu.
Seuraava askel on sitten lisäpaljastukset, miesten puuhat joista ei sovi kertoa, sitten alkaa painostus eduskunnan takakämmiöissä ja sitten seuraa EU-Saksa niminen koko mantereen kattava valtio, jota madam "prutaalius" johtaa.
Eilen oli Schäunblen juttu tästä maailman johtamisesta ja tänään on vastaava Merkelin juttu. Vähänkö on näyttöä, mitä aletaan kiristää. Putinhan on kapitalisti ja siionistien kanssa täysin linjassa, Bilderberg-Putin siis.
Germany Battles Past Ghosts as Merkel Urges Wider World Role
Arne Delfs Patrick Donahue
September 25, 2015
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-09-24/germany-battles-past-ghosts-as-merkel-urges-greater-global-role
Schaeuble Says Germany Can't Hide in Europe's `Crisis Years'
Rainer Buergin
September 23, 2015
http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-09-23/schaeuble-says-germany-can-t-hide-in-europe-s-crisis-years-