La ligaa kovin vähän

Raha.ratkaisee

Espanjalaista jalkapalloa tuli aikaisemmin Canal plussan kanavilta. Sitten Viasat luuli tehneensä hyvät kaupat, kun ryhtyi esittämään pari La ligan ottelua viikossa. Ei kukaan ole niin pöljä, että maksaisi noin vähästä ottelumäärästä. Viasatin ei tarvitse maksaa otteluista paljon, koska niitä esitetään niin vähän, mutta eipä tule katsojamaksujakaan.
Hupaisinta asiassa on, että DNA:n (entinen Welho) ympäripuhuja soitti minulle ja tuputti kovasti Viasattia MTV:n tilalle. Taitaa saada provikat, jos onnistuu?
MTV Sport esittää yhtenä lauantaina enemmän englantilaista futista kuin Viasat koko viikkona espanjalaista. - No juu, heikko kassavirta on vähentänyt MTV:nkin tarjontaa: futiksen mestareiden liigaa ei enää esitetä, ja lätkän mestareiden liiga katoaa myös tämän kauden jälkeen.
Ei tarvitse olle mikään ennustajaguru, jos toteaa, että myös MTV:n kassavirta heikkenee ensi syksynä. Varmaankin kaikenlaista halpaa roskaa keksitään tilalle.

7

1120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katsojako

      No pitää viirata korvien välistä tosi paljon että kiinnostaa kattoa semmosta roskaa.
      Kyllä nää yhtiöt menee markkinapohjaisesti eikä ne muutaman palikan takia pidä yllä kannattamatonta roskaa. Yle on eri asia, sielä eletään neuvostosuomen aikaa ja toimittavat täyttä paskaa koska saavat rahaa ikkunoista ja ovista ilman minkäänlaista tulosvastuuta, eipä tässä muuta.

    • ettänäinon

      Eihän Viasat eikä mikään muukaan näytä nykyään La Ligaa.

    • korvenpoikanen

      Mitä se höpiset .Veikkaus-tv:llä näkyy päivittäin ja puolivirallisia kanavia netissä vaikka kuinka paljon joissa futista kymmeniä otteluita koko ajan ilmaiseksi.
      Pellejäkö te olette kun maksatte tyhjää.

    • Kiinnosti

      Ei tullu si sevilla - real madrid vaikka useassa mainoksessa sitä lupailtiin. aijai

    • La_ajaja

      La liga peleistä yksikään, eikä mitkään muutkaan sieltä esitettävät videokuvat näy Pohjolan perukoille kys. nettiselaimelta, jos veikkaus-TV:n vaatima selainlaajennus (Flash) lakkaa jossain vaiheessa siinä selaimella toimimasta.

      Mistäs sitten näet mitään, jos ei käsillä varakonettakaan? Se yksittäinen katseluilta ainakin menee silloin päin mäntyä. Tulosarkistosta voi ainoastaan nähdä pelituloksein karut lukemat - todelliset toteutuneet pelitulokset (ja roposia meni taas veikkauksen vetoihin), aiii-ja-ja-ja-ja!!!

    • Dinho10
    • LaLigaa.riittää

      Näkyyhän noita La Ligan matseja nykyisin Viasatilla aika paljon. Itse katselen niitä 65 tuuman telkusta olohuoneen sohvalla ilman mitään tietokonenäpertelyjä, mutta ymmärrän kyllä, että vähävaraiset tekevät toisin. Mukava on kuunnella Tuomas Virkkusen asiantuntevia selostuksiakin, tosin hänen suomen taitonsa on hieman niin ja näin. Mies ei esimerkiksi käytä lainkaan sanaa "kuin", vaan selostaa aina: Hän pelaa nyt paremmin MITÄ viime vuonna. Tai: Joukkueen pelitapa on erilainen MITÄ viime vuonna.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1719
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1595
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      288
      1373
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1299
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      915
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      881
    7. 66
      874
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      873
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      861
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe