nuorena kokemattomampana saattoi ampua metriinkin kiivaimmat tipat, nykyään 20v myöhemmin tippuu 10cm päähän. pitääkö ärsyttää oikein vai miten saa vauhtia?
miks sperman lentomatka lyhenee
16
211
Vastaukset
- dfgdggdfg
Eiköhän tuo ole luonnon oma järjestelmä. Nuorena pitää suvunjatko varmistaa ja siksi sperma lentää, että se varmasti päätyy naisen pillun perukoille. Tuossa iässä evoluution näkökulmasta ei ole enään väliä lentääkö vai ei.
- Mies41v
"Tuossa iässä evoluution näkökulmasta ei ole enään väliä lentääkö vai ei." Ja miten niin? Omituinen vastaus mielestäni. Miehen lisääntymiskyky jatkuu naisesta poiketen periaatteessa koko elämän.
- Ikä-tuon-tekee
Miten on, jaksatko juosta yhtä kovaa kuin 20 vuotta sitten?
Jaksatko hypätä yhtä pitkälle ja korkealle kuin 20 vuotta sitten?
Normaalia ikääntymistä. Nauttisit mieluummin siitä, että se orgasmi ylipäätänsä tulee, etkä murehdi turhia.
Olisit yhtä hyvin voinut ihmetellä, miksi kulli ei enää seisaallaan jökötä vatsaa vasten. - NäinSeVaanMenee
Kyllä tuo on oikeasti evoluutiojuttuja, kas kun myös miehen ikääntyminen aiheuttaa sikiölle suuremman riskin kehitysvammoihin jne.... Nuori on nuori kaikessa mielessä, paras lisääntymisikä taitaa olla jossain noin 25 vuotiaana, sen jälkeen kaikki on pelkkää alamäkeä ja rappeumaa!
- hhjj
Tarkoitat varmaan itseäsi
- faktaa2e
45v alk jyrkkä alamäki
- fdfasfa
Alavatsan lihasten kunto vaikuttaa asiaan.
- pappaaa
Kumma juttu. Ikää on jo 63 ja jos otan pillusta pois ennen orgasmia, lentää mällit makuuhuoneen tapetille, aivan samoin kuin nuorena poikana ;)
- Avuksi
Sinuun haluaisin tutustua!!
Missä päin Suomea? Mmmm... - runkkkarui66
tarkoitit matolle
- linkooo
Jopa metrin?? vajaa kolme metriä taisi itselläni olla pisarat pisimmällä..Nyt taitaa jäädä vajaaseen kahteen..
- pahoteukku
Se on paukku menny tehottomaksi, tai luoti on sen verran sitkeää, ettei jaksa lentää?
- haitta.rauhanen
Voin vastata kun tiedän!
Syynä on alkava eturauhasen liikakasvu.
Itselläni lensi kolmekymppisenä runkatessa mälli helposti pään yli.. olisko 38 vuotiaana lakkasi lentämästä. Nyt olen 50 vuotta ja syön eturausta pienetävää lääkettä.. mälli ei enää todellakaan lennä..- wewf33
perintöpaska tuoki eturauhsen kasvu vai voiko estää jotenki`?`vasektomia aiheuttaa syöpää seki
- pitäiskö_olla_onnellinen
Olen 50 ja mälli lentää hyvin.Itse olen huomannut että miten kiihoittunut olen sen mukaan lähtee.Mutta jos kunnon suihinotto ja runkkailu niin kyllä lähtee...
- Anonyymi
eli 6 yhdyntää viikossa...ei tuun syöpää...oma vaimo voi siis vaikuttavaa siihen tuleeko!
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722400Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991289- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831201Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581145Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44962
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767