Millä saadaan Lidl virroille? Kaikki mukaan talkoisiin!!
LIDL virroille
Piililäinen
302160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Väkiluvun kasvattaminen on varmin konsti saada ostovoimaa ja Lidl kiinnostumaan...
Rahalla ja imaisella tontilla. Kun maksaa tarpeeksi niin saa sitten ostaa halvalla.
Keskustapuolue vastustaa, kuten kaikkea muutakin kehitystä. S-ryhmän kaupat ovat kepun ominta, ja kepulaisia istuu S-ryhmän päättävissä elimissä. Kilpailua ei sallita. Tontit keskusta-alueelta kepu myynyt maanviljelijöille laidunmaaksi. Näin se vaan menee poliittisessa päätöksenteossa. Oma napa ja oman puolueen etu ovat lähinnä, ei kaupungin.
noin juuri se on aina mennyt.... tuet menee uusiin supernavettoihin... ei muilla oo väliä!! Kunhan vaan ei saada uusia yrityksiä ja työpaikkoja Virroille. Silloin on politiikassa onnistuttu täydellisesti ja TE-toimiston väki hymyilee...
Juuri näin kepu määrää
Ei.
Varmaan monen Virtolaisen rahat menee Vesa keskisen kauppoihin.Millä nämä rahat saataisiin jäämään Virroille?Se on monipuolisuus ym..Keskisen hinnat on noussut jo aikaa sitten.Nyt pitäisi saada ryhtiliikettä Virtain Kauppoihin ja voisi olla uusi liike myös lidl paitsi ne rahat menee SAKSAAN
Kuka pöljä vielä tånäkin pöivänä käy Keskisellä?
viihtyisämpi sossu pitäis saada
Miksi ette ota pakolaisia silloin saatte lidlin
Siwa loppuu, kun se on liian lähellä k-kauppaa. Sen jälkeen voi Lidl alkaa kiinnostumaan paikkakunnasta. Mistä hyvä paikka Lidlille?
Lidl ei todellakaan halua tulla kuolevaan keskustaan vaan ison tien varteen, ja tuon tontin Lidl haluaa ilmaiseksi. Muitakin vaateita taitaa olla, joten ei ihan ihan niin yksinkertainen asia tämäkään. Asiasta on taas väännetty kepun vastaista propagandaa sellaisten taholta jotka mielellään ylentävät itseään muita alentamalla. Se on helppoa pitämällä faktat salassa (kun ei niitä edes viitsi selvittää?) ja sitten laittamalla juorut liikkelle. Ne on kai ne tyhjät tynnyrit kun pahiten pitävät meteliä.
Lidl tarvii aina oman kokoisensa kiinteistön eli se ei tule valmiisiin tiloihin. Tyhmät....
Lidlin sivuilla lukee, että ehdota liiketilaa tai tonttia. Eli kyllä ne valmiiseenkin kiinteistöön tulee, jos sattuu sopiva olla, mutta kylläpä ne Lidlit tahtoo olla samalla kaavalla rakennettuja, ei juuri vanhoissa kiinteistöissä näy, paitsi isojen kaupunkien keskustoissa. Nyt vaan miettimään sitä hyvää tonttia, ja pistäkää viestiä niille, joita olette äänestäneet kuntavaaleissa. Jos vaikka kaupunki saataisiin tarjoamaan tonttia Lidlille.
Ttoisten tyhmäksi haukkuminen kertoo jotain kirjoittajasta itsestään...)
Lidl on köyhien kauppa
Ja niitä virroilla piisaa...
ei millään virroilla asuu pelkkiä juntteja.
Ihme, että täällä pysyy nykyiset ruokakaupat jotenkin pystyssä aikansa. Parturi-kampaamoille näkyy olevan täällä töitä, kun niitä on niin paljon verrattuna vakituiseen asukkaiden määrään. Parasta olisi alkaa sisäistää se, että tämä kaupunki liitetään johonkin toiseen kuntaan/kaupunkiin. Ne jotka kynnelle kykenevät ymmärtävät ajoissa lähteä paremmille tienaamispaikoille ja vanhustenhoitopaikoille.
Ei voida päästää Virroille Lidl:iäkään koska se tarvitsee työntekijöitä. Niitä sekään ei tullessaan tuo, joten syntyy kilpailu tilanne työntekijöistä paikkakunnalla jo olevien yritysten kesken. POK.n tulokseen se tuskin paljoakaan vaikuttaisi mutta Virtolaisten kepujen arvovaltaa se raapaisisi. K-kauppiaan tulosta se heikentäisi.
Uudet päättäjät heti koko kylään!
joo
Toivottavasti ei tule 🤣
Suomalaisen tulisi näinä aikoina varsinkin kannattaa kotimaista, eikä jotain keskieuroopan tukirahoilla tuettua kauppaa.
Kanmattaa lidlin palvojien muistaa se, että ilmaisia lounaita ei oikeasti ole olemassa.
Nyt on huomattu että Lidl on kovasti nostanut hintoja. Ei taida enää edes olla edullisin kaikissa tuotteissa. Ahneusko iskenyt?
Nyt on huomattu että kaikki kaupat ovat viime kevään jälkeen nostaneet jostain kumman syystä hintoja.
Pentin puoti oli ykkönen.
Se oli kyllä käsite, kuten myöhemmin hänen pitämänsä kioski nykyisen Dilanan kohdalla. Mikä olikaan kiskan nimi?
Luulin että täällä on talkoot että rakennetaan lidl talkoilla.... Olin jo tulossa työkalujen kanssa mukaan, mutta täällähän vaan maristaan joutavia.... Lähdempä tästä Keskiselle ja sieltä ähtäriin uimahallin... 🤗. Ilmoitelkaapa sitten kun on reippaampaa talkooporukkaa🤭
tervetuloa purkutalkoisiin !! ota paljon evästä mukaan, hommia riittää !
No Onkos asiat tosiaan siellä niin huonosti ettei talkoolaiset saa ees kahvia ja makkaraa 🤔🤔
Luulis että olis seittemässä vuodessa tullut valmista.