Mahtaakohan ylläpito osata tehdä mitään sille, että jotkut "keskustelevat" itsensä kanssa netistä lainailluin tekstein?
Palstojen ongelmia
19.25
20<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Täysin turhat maataloustuet voitaisiin kieltää pakkolaeilla. Myös kepu johtajien bonukset, optiot, erorahat yms. Myös pesäpällo voitaisiin kieltää koska en pidä siitä ollenkaan niin silloin siitä ei pidä kukaan muukaan.
Mikä ylläpito? Ei kai täällä enää sellaista ole. Jos olisi, suurin osa palstalle tulevasta poistuisi törkynä. Ahkerimmat töryn tuottajat olisivat joutuneet sulkuun. Juuri he niitä itsensä kanssa keskustelijoita ovat. Kun heidän kanssaan ei kukaan halua keskustella.
Kuin esim maataloustukiainen.
On aina ollut. Jonkinlainen ylläpito on edelleen, koska linkkien suora avautuminenkin on estetty palstojen rauhoittamiseksi. Täysin hoopo ajatus sinänsä, koska se vain lisää sitä, että kopioidaan suoraan tekstejä palstoille. Toisekseen, ajatus mainosrahotteisten palstojen sensuroimisesta on kaksipiippuinen juttu. Mitä hullumpia kirjoituksia, sitä enemmän lukijoita ja samalla mainosten katselijoita.
Mutta samaan suuntaan S24 mennee kuin muutkin foorumit, jotka ovat häiriköinnin johdosta tiukentaneet otetaan kirjoitusten suhteen.
ps. Jos S24 ei olisi mainosrahoitteinen, se varmaan vaatisi aukottoman rekisteröinnin palstoille kirjoittelijoilta?
Kuten edesmennyt Suomen Keskustan ylläpitämä palsta, joka joutui lopettamaan siksi, että sen siistinä pitämiseen ei kepulla riittänyt rahkeet. Ja hupaisinta oli, että palstaa valvova kepun tiedotussihteeri Olli Riikonen joutui toteamaan, että sen palstan pahin häirikkö oli kepulainen Seppo Hietanen (nykyään kai persu)
Mikset mene omalle kommari palstalle ?
Tämähän nimensä mukaisesti keskustan palsta.
Voi sinua punikki parkaa. Noinko tosiaan ajattelet?
Vai oletko itse Kapi, palstan tunnetuin punikki?
Ei minulla ole mitään omaa nettipalstaa. Eikä tämä palstakaan ole minun oma enempää kuin kepunkaan. Mutta mene sinä sinne kommaripalstalle, jos tiedät siellä auvoista olevan.
Siinäpä sinulle on taas miettimistä, kuka jonkun kirjoituksen takana on.
On kommarit.
Olen käynyt vilkaseen (kapi sanois)> pistelehtimään.
Kovin on tosiaan auvoista. Mistä heidän geeninsä riittäneet tänne asti, kommareitten. Heillä ihmeellinen käsitys isänmaasta.
Nyt ei ole Neuvostoliittoa enään, jonka nimeen huutavat.
Miten olisi pitänyt siihen liittää isänmaamme.
Kekkostahan se NL tuki.
Ja kommunisteja. Isänmaalliset demarit näyttivät ryssälle keskisormea. Kumma että tätä väärinkäsitystä ei oikaista virallisessa historiassa.
Ei totuutta saa tuoda ilmi tukiaisloisista... Vain kepulien valeita!
Olet sen tuonut yli tuhat kertaa jo.
Praataat itsesi kanssa tuista.
"samaa mieltä" kerrot itsellesi. HEH..
Pankkiksen avaukset ja niihin itse kirjoitetut vastaukset eli keskustelu itsensä kanssa ovat palstan oudointa antia.
Tämähän on toisten elätettävän pankkoelätin tapa täällä
Ja taas tuli maataloustukeja.
Sulla monta säkillistä niitä jemmassa.
Mitä ihmeen tukeja?
Itsensä kanssa keskustelun primus motor, tämä herra Kapi, on heikoilla älynlahjoilla varustettu entinen aliupseeri, joten ymmärtäkäämme häntä ja hänen tarvettaan kehua itse itseään, muuthan herra Kapia ei sitten kehukkaan.
Hiveleehän se heikon kirjoitustaidon omaavaa herra Kapia, kun palstalla kirjoitetaan hänen olevan erinomainen kirjoittaja, olkoonkin että noiden kehujen kirjoittaja on herra kapi itse. Kun itse itseään kehuu milloin milläkin puskanimimerkillä, voi kuvitella jonkun oikeasti uskovan herra Kapin olevan se ylivertainen kaikkitietävä joka hän itse kuvittelee olevansa.
Happamia, sanoi kettu pihlajanmarjoista, heh.
solmimimisesta heh heh,,,,,,,,,