Suunnitelma hukuttautua

Kelasin et juon pari pulloa kossua, otan muutaman panacodin ja tenoxin ja hyppään sitten sillalta hyiseen syysjokeen. Tarkotus soittaa poliisit paikalle todistamaan tätä tapahtumaa niin ei tarvi perheen elää epätietoisuudessa. Hyppään heti kun poliisit saapuvat paikalle, en ala keskustelemaan mitään. Onko parannusehdotuksia? Asetta en omista, muuten ampusin itteni.

Eikä tarvi alkaa käännyttämään, olen päätöksen jo tehny.
19<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Älä juo noin paljoa,tulee tyrittyä.Ja jos soitat poliisit niin hehän voivat onkia sinut ylös joesta.Huono suunnitelma.

Äänestä
  • Ei ne kuule kerkiä onkia ko sanon vaan hätäkeskukseen että tuola sillalla heiluu joku sekavan olonen tyyppi käykää keräämäs. Sitten kun havaitsen että ne on huomannu minut niin hyppään. Ei niillä ole keinoa onkia kun virta on kova ja palokunnalla menee aikaa saapua paikalle. Miten ne muka mut sieltä ehtii onkia? No varmaan pullollinenki kossua riittää.

    Ei ole oikein muutakaan tullu mieleen. Hirttäytymään en ala, ei jotenki nappaa. Lisäksi autoon kaasuttautumisessa pelottaa se epäonnistuminen jos ei kuolekkaan vaan herää sairaalassa jotenki halvaantuneena.

    Äänestä

Jos aivosi ehtivät olla kauan ilman happea, mutta poliisit saavat viime hetkellä pelastettua henkesi, päädyt ns. vegetatiiviseen tilaan sairaalaosastolle vuosikymmeniksi. Et puhu, et liiku, lihaksesi surkastuvat ja sinulle tehdään hoitotoimenpiteitä halusit tai et. Se on minimaalisen tietoisuuden tila.

Äänestä

En jaksa käsittää miten ne muka mut ehtii onkia jos keskellä yötä säkkipimeässä hyppään jokeen joka virtaa alla juoksuvauhtia. Lisäksi olen niin tokkurassa että hukun varmaan vaikka alkaisinkin vedessä epäröimään ja pysyttelemään pinnalla. Viranomaisilla menee min. 20 minuuttia ennen kuin ne on veneellä sielä joella ja tuo on aika optimistinen arvio. Ja lisäksi tarvin nuo viranomaiset paikalle muistakin syistä koska minulla on jäämistöä joka kaipaa huolenpitoa.

Äänestä
  • Kyllä ne ehtii.

    Äänestä

Mä joisin pakkasnestettä. Sekoittaisin urheilujuomaan. Desi tappaa isonkin miehen.

Äänestä
  • Näkö lähtee ei henki.

    Äänestä

taitaa huijata. ei kännissä kannata noin suuria ratkaisuja tehdä

Äänestä

Tökkää rotanmyrkkyä kaulavaltimoon vai joko hyppäsit jo elämäsi benzin? Epäilen kovasti et nää täällä uhoajat löytää aamun pillutunneil itsensä imemästä emännän tissiä ja samal nyyhkyttää.

Äänestä

Hukuttautuminen on aika epävarma tapa yrittää lähteä varsinkin jos on yleisöä paikalla.

Itse ottaisin reilusti bentsoja ja viinaa sekaisin ja hyppäisin tarpeeksi korkealta suoraan asfalttiin. Siitä ei kovin suurella todennäköisyydellä selviä hengissä jos pää tai ylävartalo edellä putoaa katuun. Poliisitkin voi soittaa paikalle yleisöksi jos kiinnostaa.

Äänestä
  • Mitä tulee tuohon poliisien paikallaoloon hyppäämisessä korkealta, niin pitää vaan pitää huomio siinä, ettei putoa poliisin päälle. Se pehmentää putoamista niin, ettet todennäköisesti kuole, vaan molemmat varmaan vaan loukkaantuisivat vakavasti. Poloinen poliisi loukkaantuisi, ja jäisit henkiin ja joutuisit todennäköisesti psykiatriseen hoitoon. Varasuunnitelmana voisit sanoa psyk. hoidon välttämiseksi, että putosit vahigossa.

    Yksi keinohan on tietysti vetää viinaa ja nappeja sekasin (jos ei ole muita huumeita) ja sitte vetää ittesä puolihirtee, eli sillee, että roikkuu kehonpainollaa siinä silmukassa, mutta kuiteki jalat koskettaa maata sillee koukussa. Varmasti ymmärrätte. Tuo keino on nimittäin paljo mukavampi ja helpompi ku raaka hirttäytyminen.

    Äänestä

Kandee juoda niin paljo kossua, ettet pysty hukuttautuun. Noi mömmöt on kans vähän huono, häirittee vaan hyvää känniä.

Krapulaan vedät telkkaria, karkkia, pizzaa ja runkkaat. Oi mitä elämää. Sitten voi alkaa kelaan taas jotain projektia, ehkä.

Hieno suunnitelma muutenkin!

Äänestä

Otat erittäin suuren riskin, että pahennat tilannettasi roimasti entisestään ja joudutkin ikuiseen helettiin, joten älä tee sitä. Käänny Jumalan puoleen, hän hoitaa asiasi mielellään kuntoon.

Äänestä
  • tunge se jumala nyt jumalauta perseesees

    Äänestä

ARKKU NIIN ON MUKAVAMPI MAATA IKUISUUS SIINÄ.

Äänestä

Totuus elämästä ja kuolemastahan ei ole ihmisen päätettävissä, vaikka mielipiteitä riittää. Siinä uhkapelissä on kaikkein kovimmat panokset, suurin mahdollinen voitto tai lopullinen ja kauhea tappio. Masennuksessa on varmasti usein paljon syyllisyydentunnettakin. Jeesus otti meidän syyllisyytemme päällensä, heitä syntisi ja kaikki huolesi Hänen päälleen. Hän ei heitä pois sitä, joka Hänen luoksensa tulee. Hän luo uutta ihmisen sisimpään. Hän tahtoo totuutta salatuimpaan saakka, ja totuus tekee meidät vapaiksi.

Äänestä
  • Jumala ei auta, Jeesus ei auta -se on jo nähty. vaikka kuinka rukoilisi niin enemmän paskaa tulee niskaan

    Äänestä

  • Mä olen kyllä nähnyt toisin - vaikka ei ne ongelmat elämästä poistuneet ole, mutta vastauksia olen saanut. Toivottavasti sinäkin ja tekin vielä. "Kolkuttavalle avataan ja joka pyytää, sille annetaan", jne.

    Jokaisen oma kokemus on tärkein. Jumala auttaa juuri sen kautta, ajallaan ja tavoillaan. Kuunnelkaa sitä, voimia!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puolisukeltaja567 kirjoitti:

Kelasin et juon pari pulloa kossua, otan muutaman panacodin ja tenoxin ja hyppään sitten sillalta hyiseen syysjokeen. Tarkotus soittaa poliisit paikalle todistamaan tätä tapahtumaa niin ei tarvi perheen elää epätietoisuudessa. Hyppään heti kun poliisit saapuvat paikalle, en ala keskustelemaan mitään. Onko parannusehdotuksia? Asetta en omista, muuten ampusin itteni.

Eikä tarvi alkaa käännyttämään, olen päätöksen jo tehny.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu