Marsissa saattaa olla suolavettä:
http://yle.fi/uutiset/nasa_marsin_oudot_juovat_voivat_olla_suolavetta/8338324
"Hehe." - Jyri
"Aivan kreationismin mukaista." - JC
"Jos Jumala ei olisi luonut maailmankaikkeutta - - - - -." - Mark-Jaakob
Suolavettä Marsissa
11
169
Vastaukset
Ja tämänkin hieno tieteellinen tutkimustulos saatiin tieteen ansiosta.
Ei Raamatun satuja lukemalla.
Ei kreationistisen tyyliin luulemalla, kuvittelemalla ja kehäpäättelyllä.
Ei omahyväisellä ja suuruudenhullulla höperöinnillä kuten JC typerät mielipiteensä tuottaa tieteenalasta riippumatta, mutta erityisesti matematiikassa ja biologiassa."Ja tämänkin hieno tieteellinen tutkimustulos saatiin tieteen ansiosta"
Ellei Jumala olisi luonut Mars-planeettaa, tiede ei olisi saanut mitään tutkimustulosta. Ja ilman Jumalan luomistyötä, kreationismia, ei olisi olemassa yhtään tiedemiestä eikä mitään tiedettä. Jos tiede on jotain hyödyllistä saanut aikaan, niin kiitos siitä kuuluu yksinomaan Jumalalle.
- ElämääSeuraavaksi
Nyt menee piplia uusiksi!
http://www.avaruus.fi/uutiset/aurinko-planeetat-ja-kuut/nasa-varmat-havainnot-nestemaisen-veden-tuoreesta-virtauksesta-marsissa.html - Piplia-vietävä-Marsiin
Mitäs sanotte tähtitieteen harrastajat, kuinka merkittävä uutinen tämä on?
Jos löytyy hyviä juttuja aiheesta, niin laittakaa tännekin linkkejä.- evolutinistijyrskyennus
Mä voisin pistää tähän yhden evouskomuksen joka takuulla pitää paikkansa.
Siis onhan se takuuvarmaa että jos annetaan Marsin alkuliemilätäkölle miljardeja vuosia aikaa niin toki sinne syntyy vääjäämättä jonkinlainen elämänmuoto joka sitten väistämättä neljän miljatdin vuoden kuluessa evotodennäköidyyslaskelmien ja evoluutioennusteen mukaisesti alkaa muotoutua monimutkikkaiksi olioiksi jotka lopulta oppivat ajattelemaan ja rakentelemaan ufoja.
Tämä on täysin totta joka sana sillä kukapa hullu voisi uskoa ettei Marsin pinnalla tapahtuisi ikinä kautta ikuisuuden yhtään mitään sillä onhan siinä pinta-aineksissa koko ajan tapahtumassa kemiallista toimintaa koska auringonvalo osuu siihen ja lämmittää sitä ja sitten on palkastakin ja nyt sitten löytyi tuo takuuvarma alkuliemilammikkokin kuten uutinen tietää, tai ainakin uutisen otsikko tietää, enkä minä evokkina lue muuta kuin otsikkoja.
- hih-hih-hih
Kissoilla tuntuu olevan kyky ennustaa:D
Naapurin kissa, klo 19:16:
-"Jos Jumala ei olisi luonut maailmankaikkeutta - - - - -." - Mark-Jaakob
Mark5, klo 22:24:
-Ellei Jumala olisi luonut Mars-planeettaa, tiede ei olisi saanut mitään tutkimustulosta. - Jyrisokko
Hyvät ja selkeät ja terävät olivat nuo värikkäät kuvat Marsista. Valitettavasti en nähnyt niissä pisaraakaan vettä? Olenkohan minä huono tiedemieheksi?
- tieteenharrastaja
Huono olet tiedettä ymmärtämään jopa maallikoksi:
"Olenkohan minä huono tiedemieheksi?"
Näet väitteen vesipisaroista siellä, missä niin ei väitetä. et osaa päätellä veden jäljistä, missä sitä on joskus virrannut etkä ymmärrä edes napajäätiköstä, että vesijäästähän se tuossa paikassa koostuu.
- Rtzui
Mitäs sitten vaikka Marsista löytyis vaikka suuri järvi. .? Sekö on todistus teille evokeille että Jumalaa ei ole ja että evoluutio on totta?....LoL. ..
- IlkimyksenPojantytär
Evoluutio on todistettu aivan riittävällä varmuudella jo nyt eikä se millään tavalla sulje pois Jumalan olemassaolon mahdollisuutta. Niin että lol itsellesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt243777Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.411879Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö291166- 701080
Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi321039Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.251036Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä41923Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173841- 56803
Pub Marjuskan grillibileet
Pub marjuskassa ilmainen makkara tarjoilu ja jakaa parille sadalle aurinko laseja. Miten tälläistä. Saako popittaa ja ja12733
