Onko täällä yhtään onnellista.....

Paikalla.

Miltä tuntuu olla onnellinen, eikä murheita ?

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laivakoirabim

      Tuntuu hyvältä :)

    • Harmeja on. Mutta kyllä ne selviää.

    • iloitsenpienistäjutuista

      Itse etsin onnellisuutta pikkuasioista. Voin olla onnellinen, jonkun hymystä, ystävällisestä sanasta, auringonpaisteesta siitä että voin tuottaa jollekulle hyvää mieltä tms. Elän hyvin rankkoja aikoja elämässäni, suhde karilla ja se meinaa viedä välillä epätoivoon, mutta jostakin yritän puristaa sen tsempin.

      • OnnenPieniäPipanoita

        Juuri näin! Hienoa! Niitä pienen pieniä onnen pipanoita, niistä koostuu onni elämässä! Ja sitten kun niitä vähän isompia osuu kohdalle, ne tuntuvat suorastaan taivaallisilta! Tsemppiä!


    • pashaluonne

      En ole koskaan onnellinen, vaikka syytäkin olis.

    • Joukonnellinennainen

      Mä olen onnellinen. Tuntuu ihan hyvältä. Päivä kerrallaan elää ja rakastaa yhtä miestä joka rakastaa takaisin.

      Palstalla vain vanhasta tottumuksesta lueskelen.

      Hyvää illan jatkoa!

      • Onnekas....


      • Joukonnellinennainen

        Toivottavasti sinäkin löydät onnen. Mielestäni rakkaus läheisiin ihmisiin on avain onneen. Sitten muut seikat toisarvoisina.

        Liikaa ei ainakaan maailman menoa tai suomen tilannetta kannata seurata. Tämä jollekin joka alempana valitti että on Suomessa huonosti asiat tms. Ei maailma koskaan täydellinen ole.


    • Ulanderling

      Juuri nyt on kovin vaikeaa olla onnellinen paitsi, jos ei tule tänne lukemaan, ei katso tv:tä, ei lue lehtiä eikä seuraa mitään muutakaan mediaa, vaan menee metsään tai rannalle kävelemään ja ihastelemaan luonnon ihmeitä ja sen kauneutta. Onni ei ole ihmisten maailmassa, vaan siitä poissa. Joskus on kyllä mukava tunne kun on ahkeroinut reippaasti ja homma tullut hyvin tehtynä valmiiksi, mutta se kestää niin vähän aikaa ja taas on murheita kasapäin edessä. Muuttaisin maalle, jos vaimo lähtisi, tai Kanadaan tai Australiaan, mutta minkäs teet. Olisipa Suomi edes niin kuin vain vähän aikaa sitten vielä oli! MIKÄ HIIVATIN SEKOILU ON TÄYTTÄNYT KAIKEN MAAILMAN? Ovatko nämä lopun aikoja vai mitä?

    • hyräilyttää

      I feel good. vatta täynnä ja maate

    • elluhallo

      Minä olen onnellinen
      Yritän muistaa sen joka päivä
      On ollut niin paljon vastoinkäymisiä

      • Hyvää yötä, myös Elluhallolle...


    • Miksimurehtia

      antaa hevosen surra, sillä on isommat silmät millä itkeä, ja isompi pää millä murehtia.

    • yiihaaaaaee

      oon onnellinen , muksut pärjää . pari kalstsua ja hyvää musiikia vapaata, ku sais ton paskan maailman rauhottuun .

    • Epäonnikääntyy

      Risto, sä oot luomu profiilin :)

      • Luonunnaoot

        Luonu siis :D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      94
      2503
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      142
      2284
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2088
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1570
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1277
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      898
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      896
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      183
      878
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      53
      703
    Aihe