kohtalotoveri

kohtalotoveri111

Olisi kiva löytää ystävä kohtalotoverista.. Minulla oli ennen useampi ystävä kunnes altistuin 2 vuotta sitten homeelle ja sen jälkeen pikku hiljaa alkoi vähenemään kun tämä home altistus toi rajotteita ja oikein ystävät ei ymmärtänyt tätä vakavuutta vaan vähättelivät. Nyt olen sitten jäänyt ihan yksin. Olisi kiva löytää joku ystävä joka ymmärtää ja minkä kanssa voisi vaihtaa ajatuksia:)

3

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asfghh

      Moi, laita vaikka sposti mihin kirjotella. :)

    • syrjäytynytminä

      Kyllähän se niin on että home aiheuttaa syrjäytymistä.Itseltäni on jäänyt kaikki ystävät,ei jaksa pitää yhteyttä kun joutuu selitteleen miksi taas ollaan muuttamassa kivan näköisestä kodista jossa oireillaan niin ettei voida asua.En halua olla mielenkiinnon kohde,puheenaihe,tässä on jaksamista ihan tarpeeksi.

    • Helpottaa

      Kokemuksesta tiedän minäkin, että kamalan ahdistava ja rajoittava vaiva - pahasti invalidisoiva ja niin kamalan pelottava. Itselläni onneksi tuli käänne parempaan, kun löysin lääkkeettömiä hoitokeinoja. Peloissani vielä vajaa vuosi sitten ajattelin, ettei tilanne voi ainakaan helpottaa, mutta kylläkin koko ajan pahentua. Helpottaakin voi! Kannattaa ainakin yrittää.

      Voitte lukea kokemuksestani täältä: https://helpottaa.wordpress.com

      Kannattaa myös liittyä paikalliseen Allergia- ja astmaliiton alueyhdistykseen, sieltä on vertaistukea ja ymmärrystä saatavilla.

      Voimaa! <3

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      1
      2656
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      105
      2394
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2199
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1804
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1396
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1273
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      169
      1095
    8. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1013
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      81
      984
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      79
      873
    Aihe