kohtalotoveri

kohtalotoveri111

Olisi kiva löytää ystävä kohtalotoverista.. Minulla oli ennen useampi ystävä kunnes altistuin 2 vuotta sitten homeelle ja sen jälkeen pikku hiljaa alkoi vähenemään kun tämä home altistus toi rajotteita ja oikein ystävät ei ymmärtänyt tätä vakavuutta vaan vähättelivät. Nyt olen sitten jäänyt ihan yksin. Olisi kiva löytää joku ystävä joka ymmärtää ja minkä kanssa voisi vaihtaa ajatuksia:)

3

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Asfghh

      Moi, laita vaikka sposti mihin kirjotella. :)

    • syrjäytynytminä

      Kyllähän se niin on että home aiheuttaa syrjäytymistä.Itseltäni on jäänyt kaikki ystävät,ei jaksa pitää yhteyttä kun joutuu selitteleen miksi taas ollaan muuttamassa kivan näköisestä kodista jossa oireillaan niin ettei voida asua.En halua olla mielenkiinnon kohde,puheenaihe,tässä on jaksamista ihan tarpeeksi.

    • Helpottaa

      Kokemuksesta tiedän minäkin, että kamalan ahdistava ja rajoittava vaiva - pahasti invalidisoiva ja niin kamalan pelottava. Itselläni onneksi tuli käänne parempaan, kun löysin lääkkeettömiä hoitokeinoja. Peloissani vielä vajaa vuosi sitten ajattelin, ettei tilanne voi ainakaan helpottaa, mutta kylläkin koko ajan pahentua. Helpottaakin voi! Kannattaa ainakin yrittää.

      Voitte lukea kokemuksestani täältä: https://helpottaa.wordpress.com

      Kannattaa myös liittyä paikalliseen Allergia- ja astmaliiton alueyhdistykseen, sieltä on vertaistukea ja ymmärrystä saatavilla.

      Voimaa! <3

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      192
      1368
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      761
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      637
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      320
      614
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe