On tullut tässä viimeaikoina kutina, että haluaisin tavata muita noitia, wiccoja tai pakanoita vaikkapa mukavan illanvieton merkeissä? Jostain syystä syksy on minulle sosiaalisinta aikaa. ;) Olen 25-vuotias ja ollut virallisesti tällä polulla noin 5 vuotta. Toivottavasti löytyisi halukkaita miittaajia. Blessed be!
20-30-vuotiaita noitia, wiccoja jne..?
3
95
Vastaukset
- Kuolema_on_voitettu
Sinun kannattaisi mennä kirkkoon ja jättää tuollaiset harrastukset...Ihan itsesi takia. Itsekin leikin nuorena saatana kanssa, mutta onneksi älysin jossain vaiheessa kääntää kelkkani ja menin seurakuntaan. Elämäni muuttui paremmaksi ja nyt voin sanoa todella eläväni.
- EpBoS
Itsekin haluaisin tavata muita pakanoita ja wiccoja, mutta hankala on saada yhteyttä kehenkään. Tällä hetkellä tunnen ainoastaan yhden toisen wiccan, mutta olisi kiva päästä tutustuun myös muihin.
- Tähtiotsa
Miksi ette yksinkertaisesti liity mukaan johonkin okkultistiseen ryhmään? Suomihan on täynnä näitä: Lehto ry, Setin Temppeli, Azazelin tähti, OTO, ruusuristiläisyys jne. jne. Kukaan näitä asioita harrastava ei halua puhua näistä kenenkään vieraan kanssa, ei netissä eikä kasvotusten jos toinen ei ole oikeasti mukana kuvioissa (eli vihitty johonkin järjestöön)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1011610- 2101487
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591000Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31969Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K54777Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49755The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5702Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉54702En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k40696Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36695