Kiitos poliisi kun uskallat puhua !

Näistä on vaiettu rasismin leiman vuoksi, nyt poliisi on uskaltanut avautua. Määristä ei puhuta ei yksilöidä enempää mutta tapauksia on ympäri Suomea ja suuri osa jää piiloon,rasimin pelossa!!


http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/pahoinpitelyita-ja-teinityttojen-ahdistelua-turvapaikanhakijoita-epaillaan-lukuisista-rikoks
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaikki tuo tietää, mut kukaan ei viitsi sanoa sitä ääneen, koska vihervasemmisto hyysärit repiii pelihousunsa, tuo poliitiikan syöpäläissakki.

Äänestä
  • "Kaikki tuo tietää, mut kukaan ei viitsi sanoa sitä ääneen, koska vihervasemmisto hyysärit repiii pelihousunsa, tuo poliitiikan syöpäläissakki."

    Hyvä vaan kun repisivät, repisivät saman tien suolensakin pihalle,
    hyysärimädättäjät.

    Äänestä

Tarvitaan enemmän tuollaisia poliiseja, jotka eivät pelkää uhmata
poliiseille annettuja "tiedotusohjeita".

Tom Packalen US:n blogissaan:

"Toimin viisi viimeistä vuotta ennen kansanedustajaksi valintaa Helsingin poliisin operatiivisenä yleisjohtajana. Maahanmuuttajataustaisten nuorten jengiytyminen, heidän harjoittamansa rasistinen väkivalta ja aiheen sensuroinnin aiheuttama turhauma olivat suurimpia yksittäisiä syitä, jotka saivat minut turhautumaan ja lähtemään mukaan politiikkaan.

Jo tuolloin maahanmuuttajajengien kantaväestöön kohdistamat hyvin raa’at pahoinpitelyt olivat arkipäivää. Niistä piti kuitenkin tiedotusohjeen mukaan puhua vain tavallisina väkivaltarikoksina ja erityispiirteet piilottaen, koska tekijät kuuluivat vähemmistöön. Kantaväestöön kuuluvien rasistisista rikoksista olisi sen sijaan saanut ja pitänytkin erikseen tiedottaa. Sellaisia ei Helsingissä kuitenkaan juuri ilmennyt."

http://tompackalen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/177481-epaonnistuneen-maahanmuuttopolitiikan-hedelmat-alkavat-kypsya

Äänestä

Tiedotusohjeen oli luultavasti antanut Päivi Räsänen tai Astrid stors tai jotain, siis tämä suomen kautta aikojen huonoin ministeri

Äänestä
  • Jos OrpoPetterillä olis vähääkään munaa se kumoais paska ohjeistuksen. Luulisin että se on nenänkaivaja Thorskan ajoilta.

    Äänestä


  • Iranilaista muslimipropagandaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


123mm kirjoitti:

Näistä on vaiettu rasismin leiman vuoksi, nyt poliisi on uskaltanut avautua. Määristä ei puhuta ei yksilöidä enempää mutta tapauksia on ympäri Suomea ja suuri osa jää piiloon,rasimin pelossa!!


http://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/pahoinpitelyita-ja-teinityttojen-ahdistelua-turvapaikanhakijoita-epaillaan-lukuisista-rikoks

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu