Ei ole enää kaukana, aikansa piti huutaa rajoja kiinni ennenkuin elettäkään tehtiin porukkaa lappas kättä nostaen ja nyt niitä joudutaan jahtaamaan kun lapsikin tiesi mitä tuleman pitää, ja Palautuksia ei makseta verorahoilla vatulointi tuli kalliiksi mutta nämä rahat otetaan politikoilta, muutama vuosi ilman palkkaa lienee pieni hyvitys mokista.
Mitäs jos Suomalaiset oikeestti Suuttuu ??
vastuutonpolitikoillakin
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mitä nyt yritetään säästää - meneekin aivan muualle kuin kuviteltiin. Nyt säästyneet vejkarat menevät mamujen hoitoon. Tulos Suomen valtion kannalta /- nolla. Ellei siten jouduta lisäämään vielä velanottoa.
Suomalaisille: jatkatte asemaanne toisen luokan kansalaisina, kuten tähänjin asti. Nyt siirrytään EU:n roskavaltioiden hoidosta mamujen hoitoon.
Poliitikot tietävät, etteivät suomalaiset nouse kapinaan, vaan tyytyvät puristamaan nyrkkiä taskussaan.
Jos oikea kapina ja kansanliikehdintä alkaisi, niin varmasti tyyli muuttuisi.
Rauhanomainen suurmielenosoitus on tällaisessa tilanteessa ainoa järkevä keino vaikuttaa asiaan ! .
Näin on. Kuljetuslakko pysäytti koko Suomen paljon mitättömämmän syyn takia. Missä nyt ovat ammattiliitot. Ai niin, eihän heitä suomalaiset kiinnosta, kun töihin tulee ulkomaalaisia.
Missä viipyy kansanjärjestö, joka pystyisi polkaisemaan pystyyn tarvittaessa vaikka yleislakon? Ei sellaista voi olla, kun edes työttömien ei anneta yhdistyä, vaan kaikki pidetään jo tietoturvasyistä nimettöminä kelatukien saajina ikään kuin kyseessä olisi nolo sairaus tai rikos.
Työttömät yhdistykää kattojärjestön kautta, joka oikeasti hoitaa asioitanne! Puoli miljoonaa ihmistä omaa suuren voiman ja vaikutusvallan Suomessa.
Suomalaiset yhdistykää kattojärjestön kautta, joka oikeasti kuuntelee teitä! Viisi miljoonaa ihmistä omaa suurimman voimaan ja vaikutusvallan Suomessa. Muu on sitä sun tätä kohinaa.
Ei suomalaisista ole edes suurella porukalla mieltä osoittamaan, kun on pakolaisista kyse, muusta puhumattakaan. Tyydytään vain vastaanpanematta kaikkeen mikä eteen tulee.
Suomalaiset ovat kuin lauma lampaita - uhrilampaita, kuten juutalaiset aikoinaan, kun aatu miltei koko lauman teurasti...
Näinhän se menee, Pakolaiset osoitti mieltään heti ensimmäisellä viikolla ja tulosta syntyi (paremmat sapuskat) miksei Suomalaiset pysty samaan?? no onneksi yksi puki lakanan päälle niin sai edes huomiota.
Se lakanajuttu oli poliisilta naurettavaa toimintaa. Etssivät todellisia maahantunkeutujarikollisia,, terroristeja isisläisiä, joita on keskuudessamme.
hirsipuu eduskuntatalon eteen!